Hlavní navigace

Markíza bude vysílat Tisíc a jednu noc každý všední den po 20:00

9. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

9. 2. 2011

Na pět dní v týdnu, každý všední den po 20. hodině, rozšíří od 21. února slovenská televize Markíza vysílání turecké telenovely Tisíc a jedna noc. Nyní tento seriál nabízí od úterý do pátku, vždy dva díly mezi 20:00 a 22:00 hod. Nově nasazený pondělní díl Tisíce a jedné noci bude jeden a Markíza jej bude vysílat až od 21:35 hod., po castingových sestřizích soutěže Česko Slovenská SuperStar, informoval server Mediálne.sk.

K TÉMATU: Markíza se pustila do boje s Joj o prime time, válcuje ji tureckou telenovelou

Na Slovensku, na rozdíl od Česka, je telenovela Tisíc a jedna noc mimořádně populární a její sledovanost neustále stoupá. Markíza ji vysílá od Nového roku, na obrazovku se dostaly již čtyři desítky dílů. Dosud nejsledovanější díl sledovalo minulý pátek po 21. hodině 51,3 procenta publika ve věku od 12 do 54 let a 56 procent diváků starších 12 let, kteří zrovna trávili čas u televize. TV Nova dosahuje s Tisíci a jednou nocí zhruba polovičních podílů (u cílové skupiny D15+ více, ale o 20 procentních bodů méně než Markíza).

Content First 2022_tip temata

ČTĚTE TAKÉ: Seriál Tisíc a jedna noc měl včera na Nově 1 326 tisíc diváků

Markíza dokonce dá Tisíci a jedné noci přednost před novými díly původní slovenské verze seriálu Ordinace v růžové zahradě, které nasadí od 15. února. V minulosti Markíza dávala dva díly Ordinace za sebou vždy v úterý a ve čtvrtek od 20 hodin. Nyní dá od 20 hodin přednost Tisící a jedné noci a teprve na ni naváže jedním dílem Ordinace. Česká Nova to dělá v úterý a ve čtvrtek, kdy vysílá svoji Ordinaci, přesně naopak.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.