Hlavní navigace

Markíza má nové logo, studio a vysílá zprávy v poměru 16:9

Nejsledovanější televize na Slovensku, Markíza, včera provedla několik inovací ve svém vysílání. Po necelých dvanácti letech začala vysílat zpravodajství z nového televizního studia, a to rovnou v poměru stran 16:9. Markíza tak po čtvrt roce – na den přesně – následovala svoji českou sestru ze stáje společnosti CME, televizi Nova, která vysílá z nové budovy zpravodajství od 14. října minulého roku. Markíza navíc mírně upravila tvar svého loga a v pořadech ho obarvila do bílé, poloprůsvitné bar­vy.

VIDEO: Nové zpravodajství Markízy

Nové studio Markízy vzniklo na základě návrhu americké společnosti Janson Design Group, která stojí za designem také studia rumunské Pro TV – dalšího ze členů portfolia CME. Z tohoto studia televize od včerejška vysílá odpolední i večerní Televizní noviny, počasí, sport a magazín Reflex. Změna designu ve stejném duchu čeká také ranní vysílání nejsledovanější slovenské televize.

PROHLÉDNĚTE SI: Vizualizace studia zpráv na Markíze

PR Summit 2018 Tip Flixbus

Podle prvních reakcí na internetu se nové studio divákům líbí. Někteří mají ale problém se širokoúhlým poměrem obrazu. Diváci se staršími televizory a obrazovkami typu 4:3 vidí totiž zpravodajství roztažené na výšku. Markíza se rozhodla pro analogovou distribuci nepřidávat do obrazu černé pruhy nahoru a dolů, které by umožnily zachování realitě bližších proporcí bez úprav obrazu přijímačem na straně diváka.

Zdroj: Mediálne.sk

Našli jste v článku chybu?