Hlavní navigace

Markíza si po vzoru Novy registruje “vtipné” názvy kanálů. Včetně TV Haluška

Jan Potůček

K registraci ochranných známek o internetových domén dochází krátce poté, co Markíza získala od slovenské vysílací rady licenci pro další televizní kanál

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zábavný kanál zřejmě chystá na Slovensku televize Markíza, sesterská stanice české Novy. Poté, co jí slovenská Rada pro vysílání a retransmisi udělila licenci pro pro další celoplošnou digitální stanici, si registrovala ochranné známky pro názvy Žúr, Foor a TV Haluška. Jak upozornil server Omediach.com, Markíza neponechala nic náhodě a zakoupila i internetové domény stejných názvů: tvzur.sk, tvhaluska.sk, tvfoor.sk, foor.sk a fooor.sk.

Wt100_Právo

K TÉMATU: Markíza Cinema, chystaný kanál slovenské Markízy, získala licenci pro DVB-T

Web připomíná, že Markíza sice získala licenci pro program Markíza Cinema, ale to může být jen zastírací manévr. Na kanál stejného názvu totiž Markíza získala licenci už dříve, a nakonec spustila novou televizi pod názvem Dajto (obdoba českého Fandy). “Je tedy pravděpodobné, že název opět změní,” míní server Omediach.sk. Markíza na Slovensku provozuje tři volně šířené kanály: kromě hlavní Markízy ještě ženský program TV Doma a mužský Dajto. Nova na Slovensku šíří placené kanály Nova Sport a MTV.