Hlavní navigace

Markíza v širokoúhlém formátu pravděpodobně až od února

17. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
17. 12. 2008

Slovenská komerční jednička Markíza nebude vysílat od ledna příštího roku všechny pořady v širokoúhlém formátu 16:9, ale pouze část z nich. Informaci přinesl server Mediálne.sk. Podle vedení Markízy bude totiž trvat několik týdnů, než se samotný přechod skončí. Na tom, že však bude probíhat od ledna, se nic nemění. K definitivnímu přechodu tak dojde zřejmě koncem února. Širokoúhle se budou vysílat nejen samotné pořady, ale i upoutávky a reklamní bloky.

UXD

K TÉMATU: Všechny původní pořady Markízy od ledna širokoúhle ve formátu 16:9

Markíza tak reaguje na zvyšující se dostupnost a vybavenost domácností moderními televizory se širokoúhlou obrazovkou. Slovenská televize, stejně jako česká Nova, nyní vysílá širokoúhle všechny zpravodajské pořady, seriály Ordinace v růžové zahradě, Přítelkyně, Pojišťovna štěstí a vybrané filmy. V České republice vysílají širokoúhle kromě Novy např. veřejnoprávní kanály ČT 4 a ČT 24, zpravodajské pořady na ČT 1 i ČT 2 a dále soukromý zpravodajský kanál Z1.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.