Hlavní navigace

Markíza žádá vysílací radu opět o udělení licence pro Markízu Cinema

10. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tento krok ale pochopitelně nemusí znamenat, že nová stanice odstartuje. Markíza může klidně požádat o změnu názvu televize i jejích licenčních podmínek.

Rada pro vysílání a retransmisi (RVR), slovenská obdoba Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), opět bude rozhodovat o udělení licence pro kanál Markíza Cinema. Právě tuto žádost zaslala RVR podle Mediálne.sk společnost Markíza Slovakia. Markíza Cinema už jednou licenci získala, ale firma nakonec zažádala o změnu jejich licenčních podmínek a povolení stanici spustit využila pro svůj nejnovější projekt – na muže orientovanou stanici Dajto (původně Markíza Action).

MMF24

Z ARCHIVU: Markíza získala licenci pro celoplošné digitální vysílání Markízy Cinema

Server Mediálne.sk dále informoval, že o licenci by měla slovenská vysílací rada rozhodovat už na příštím zasedání, které se bude konat 15. ledna. Společnost udělenou licenci využila, ačkoli název Markíza Cinema nepoužila. V tomto případě jde o novou žádost, a tedy o další licenci, uvedla Lucia Jelčová z licenční rady k aktuální žádosti společnosti Markíza Slovakia. V České republice funguje sesterská Nova Cinema už od konce roku 2007. Stejně jako Markíza patří společnosti CME.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).