Hlavní navigace

Markíza zřejmě spustí kanál pro ženy ještě letos

5. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
5. 5. 2009

Druhý kanál slovenské televize Markíza s názvem TV Doma by mohl odstartovat ještě letos. Rozhodnutí o spuštění projektu v roce 2009 podle serveru Mediálne.sk již padlo, televize ale odmítá cokoliv komentovat. Projekt TV Doma vychází z rumunského vzoru TV Acasa. Tato stanice patří do portfolia magnáta Adriana Sarbu, který vede mediální skupinu CME.

K TÉMATU:
Markíza požádala o licenci pro svůj druhý program. Názvů má několik
Druhý program Markízy se zaměří na ženy. Názvů má několik
Markíza by mohla mít víc než jeden další tematický kanál
TV Doma, dvojka Markízy, získala digitální licenci

TV Doma by měla být zaměřena na ženy ve věku 12 – 54 let, přesunuly by se na ní romantické seriály a telenovely. Kanál by rozšířil inzertní působnost Markízy primárně o další cílovou skupinu. Koncept rodiny televizí podle rumunského vzoru není ve střední Evropě ničím novým. Na podobném principu vznikl i druhý kanál televize Nova – Nova Cinema, který vychází z obdobného projektu Pro TV Cinema v Rumunsku.

WT100

Markíza má se spouštěním svého druhého programu zpoždění oproti konkurenční soukromé televizi Joj i veřejnoprávní Slovenské televizi. Joj zahájila loni v říjnu vysílání filmového kanálu Joj Plus, veřejnoprávní STV již v srpnu spustila sportovní kanál Trojka. Oba vysílají v kabelech a přes satelit, Trojka byla dostupná také v pozemních experimentech DVB-T, ale pouze v kompresním standardu MPEG-4.

Druhý kanál zaměřený na ženské publikum má v plánu i česká komerční dvojka Prima, která vlastní licenci pro svůj třetí program Prima Klub. Zatím ale není jasné, zda tento kanál vůbec začne vysílat. Roční licenční lhůta pro start programu uplyne na přelomu května a června, vedení Primy možný start zatím nepotvrzuje. Generální ředitel Marek Singer se vyjádřil, management nechce spouštět třetí kanál za každou cenu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).