Hlavní navigace

Markíze se rozbila nová obrazová stěna. Čeká na náhradu

Nejsledovanější slovenská televize, Markíza, má vážné technické problémy. Ty se objevily v novém televizním studiu, do kterého měla stanice přestěhovat svůj diskusní pořad Na tělo. Zatímco druhé nové studio funguje bez problémů a už dva týdny odtud Markíza vysílá zprávy a relaci Reflex, scénu pro Na tělo se nedaří uvést do provozu kvůli poškozeným součástkám pro obrazovou stěnu. Včera o tom informoval server Mediálne.sk.

Během zkušebního provozu došlo k závažné poruše videoprocesorů pro obrazovou stěnu a čekáme tak na náhradní zařízení z USA, řekla PR manažerka televize Ľudmila Raceková. Už dvě neděle, o kterých se Na tělo vysílá, musela Markíza relaci vytvářet v náhradních prostorách. První provizorní vysílání proto moderátorka Zlatica Puškárová uvedla omluvou: Nová scéna je technologicky poměrně náročná a my dolaďujeme všechny detaily. Chceme, aby bylo všechno ťip-ťop. O týden později se však moderátorka nového studia nedočkala také a jiné to možná nebude ani tuto neděli.

Slovenská Markíza patří do mediální skupiny CME, stejně jako česká televize Nova. Nejsledovanější televize v Česku spustila nové zprávy už 14. října minulého roku, tedy o čtvrt roku před svojí slovenskou kolegyní. Studio pro nedělní publicistikou relaci řešit ale vůbec nemusela, protože svoji Sedmičku kvůli úspěšnějším Otázkám Václava Moravce už dříve zrušila.

Našli jste v článku chybu?