Hlavní navigace

Martin Dvořák: Digitál nebude poslední technologickou inovací

13. 7. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
13. 7. 2006

Jak vidí generální ředitel Primy Martin Dvořák budoucnost televize jako média? Primárně budeme svědky změn v distribuci signálu, protože digitál nebude poslední technologickou inovací. Myslím, že i většina telekomunikačních operátorů se soustředí na distribuci obrazového obsahu a bude tím vytvářet větší tlak na poskytovatele obsahu, řekl šéf české komerční dvojky v rozhovoru pro server radioTV.cz.

Dvořák se zmínil i o vztahu svojí televize s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV): Prima se snaží s RRTV velmi intenzivně komunikovat a pokud je dotčena negativně rozhodnutím, tak poslední instancí je soud. K tomuto opatření sice saháme, ale velmi neradi a snažíme se tomu právě intenzivní komunikací předcházet. Prima je jedním z těch, kteří se odvolali pro výsledkům licenčního řízení na pozice v digitálních multiplexech B a C (3 a 4), ve kterém televize se svým projektem Prima klub neuspěla. Jeden „digitální bonus“ Primě sice garantuje novela mediálního zákona, ale podle Martina Dvořáka to nestačí.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.