Hlavní navigace

Martin Roztočil odpovídal čtenářům serveru Lidovky.cz

28. 11. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
28. 11. 2006

Dnes proběhl na serveru Lidovky.cz on line rozhovor čtenářů s Martinem Roztočilem, ředitelem úseku vysílacích služeb firmy Radiokomunikace. Většina dotazů směřovala ke startu digitálního vysílání v té které oblasti České republiky, což Roztočil odkázal vždy na dosud neschválený Technický plán přechodu Českého telekomunikačního úřadu (ČTU). Několik laiků se přesto dozvědělo užitečné informace do digitálního začátku.

MM socky3

Odborník na anténní techniku Pavel Kepák z Ostravy diskusi pojal jako možnost postěžovat si na ředitele úseku vysílacích služeb a na Radiokomunikace jako takové. Důvod? Listopadová tisková zpráva, ve které firma varuje před podvodníky, kteří nabízejí úpravu společných anténních rozvodů (STA) pro digitální vysílání. Informace, která zazněla i v televizi, pravděpodobně přiměla lidi odmítat každého, kdo jim přípravu STA pro DVB-T nabízí. Bez ohledu na jeho odbornost a nezbytnost zásahu. Martin Roztočil nabídl nespokojenci osobní setkání, ten ho přijal.

Na závěr uvádíme jednu zajímavou otázku z diskuse i připojenou odpověď. Čtenář Ivan se zeptal: Jaké bude nejvyšší rozlišení digitálního obrazu?. Až 1280×720 pixelů v systému HDTV, dozvěděl se. Už dnes přitom existuje pro televizi tzv. Full HD rozlišení 1920×1080 pixelů bez prokládání.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.