Hlavní navigace

Martin Roztočil odpovídal čtenářům serveru Lidovky.cz

28. 11. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

28. 11. 2006

Dnes proběhl na serveru Lidovky.cz on line rozhovor čtenářů s Martinem Roztočilem, ředitelem úseku vysílacích služeb firmy Radiokomunikace. Většina dotazů směřovala ke startu digitálního vysílání v té které oblasti České republiky, což Roztočil odkázal vždy na dosud neschválený Technický plán přechodu Českého telekomunikačního úřadu (ČTU). Několik laiků se přesto dozvědělo užitečné informace do digitálního začátku.

P IT tip novy

Odborník na anténní techniku Pavel Kepák z Ostravy diskusi pojal jako možnost postěžovat si na ředitele úseku vysílacích služeb a na Radiokomunikace jako takové. Důvod? Listopadová tisková zpráva, ve které firma varuje před podvodníky, kteří nabízejí úpravu společných anténních rozvodů (STA) pro digitální vysílání. Informace, která zazněla i v televizi, pravděpodobně přiměla lidi odmítat každého, kdo jim přípravu STA pro DVB-T nabízí. Bez ohledu na jeho odbornost a nezbytnost zásahu. Martin Roztočil nabídl nespokojenci osobní setkání, ten ho přijal.

Na závěr uvádíme jednu zajímavou otázku z diskuse i připojenou odpověď. Čtenář Ivan se zeptal: Jaké bude nejvyšší rozlišení digitálního obrazu?. Až 1280×720 pixelů v systému HDTV, dozvěděl se. Už dnes přitom existuje pro televizi tzv. Full HD rozlišení 1920×1080 pixelů bez prokládání.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.