Hlavní navigace

Máte kartu Czech Link starší výroby? Vyměňte si ji

9. 2. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 2. 2006

V průběhu února bude probíhat výměna přístupových karet k satelitnímu vysílání Czech Link, které si majitelé pořídili v letech 1997 až 2001. Karty tehdy dodávala společnost UPC, mají tmavý potisk a globus, uživatelé je poznají také podle začátku sériového čísla: 0 0257. Výměnu zajistí ostravská firma Trade and Technology, žadatelé musí vyplnit elektronický formulář na stránkách firmy, poslat jí e-mail nebo alespoň dopis. Lidé musí uvést jméno, příjmení, svoji adresu a evideční číslo karty, kterou chtějí vyměnit. Novou kartu dostanou zájemci bezplatně, po vložení do satelitního přijímače se automaticky aktivuje na příjem programů České televize po dobu 28 dní. Během necelého měsíce pošle uživatel původní kartu zpět na adresu firmy.

Cloud23

Rychlá karetní výměna by měla proběhnout do konce letošního února, poté bude starý kódovací systém odpojen a na staré karty Czech Link opozdilí diváci už nic nenaladí. O bezplatnou změnu mohou uživatelé žádat až do 30. září 2006. Problémy ale nastanou lidem se staršími moduly Cryptoworks, ve kterých nové karty nefungují. Uživatel si bude muset pořídit novou verzi modulu a zaplatit zhruba dva tisíce korun navíc. V ojedinělých případěch bude potřeba vyměnit i satelitní přijímač. Důvodem změn je výměna kompresní technologie, starou kartu Czech Link má zhruba 13 tisíc majitelů.

O nových kartách informuje také tisková zpráva České televize, kde čtenáři naleznou všechny potřebné detaily.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).