Hlavní navigace

Máte slovo, Televizní akademie a Kultura s Dvojkou na ČT nově v HD kvalitě

29. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
29. 9. 2011

Česká televize chystá pro své diváky další várku pořadů ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Pokud to programové schéma kanálu ČT HD dovolí, diváci uvidí v odpovídající kvalitě také diskusní formát Máte slovo s Michaelou Jílkovou na ČT 1 a Televizní akademii a Kulturu s Dvojkou, které se vysílají na kanálu ČT 2. Serveru DigiZone.cz to řekl technický ředitel veřejnoprávního média Rudolf Pop.

K TÉMATU: V HD kvalitě se vysílá na ČT už i magazín Sama doma, Moravec od neděle 2. října

Kavčí hory v poslední době významně posilují podíl HD pořadů ve svém vysílání. Umožňují to mimo jiné rekonstruovaná studia KH 1 a KH 2 a k nim patřící režie, jež byly zařazeny do vysílacího HD řetězce. Celá cesta tak umožňuje přenos odtud vysílaných pořadů ve vysoké kvalitě obrazu. Diváci už mohli v pondělí takto vidět například lifestylový magazín pro matky Sama doma a v HD rozlišení bylo i včerejší studio během fotbalové Ligy mistrů.

KL22 hlasovani

NEPŘEHLÉDNĚTE: Otázky Václava Moravce od 2. října kompletně v novém. Podívejte se

Diskusní pořad Máte slovo si převedení do HD kvality zaslouží. Není to tak dávno, co ještě mohli diváci vidět Michaelu Jílkovou s jejími hosty, kteří byli snímáni starými kamerami. Obraz byl tehdy velice nekvalitní. Dvacetiminutový pořad Kultura s Dvojkou, který se vysílá každý všední den od 18:50, seznamuje s kulturními událostmi a zajímavostmi daného dne. Pásmo Televizní akademie nabízí krátké filmy na téma dne, uváděné pokaždé jiným moderátorem. Právě části vysílané ze studia jsou pro diváky připraveny nově v HD kvalitě.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.