Hlavní navigace

Mautilus připravil hybridní aplikaci pro Markízu

29. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Mautilus
Televizní stanice Markíza spustila ve spolupráci s brněnskou společností Mautilus v pilotním provozu svoji první HbbTV aplikaci.

HbbTV aplikace umožní divákům televizní stanice Markíza sledovat zprávy ze serveru www.tvnoviny.sk, informace o počasí a teletext, přičemž nabídka aplikací se bude do budoucna rozšiřovat tak, aby poskytla divákům více zábavy a informací zpřístupněním her, archívu pořadů a programového průvodce. To potvrdil i technický ředitel TV Markíza Zdenko Ryšavý slovy: Z hlediska technologického progresu považujeme HbbTV za velmi důležitý krok vpřed, a pokud půjde všechno podle plánu, tak tyto aktivity v blízké budoucnosti ještě víc rozšíříme.

Content tip EARLY

ČTĚTE TAKÉ: Atmedia začne každým dnem testovat nasazení HbbTV kampaní

Petr Mazanec, technický ředitel společnosti Mautilus, k tomu dodává: Projekt HbbTV pro TV Markíza je rozdělen do tří fází a nyní zpřístupňujeme jen jeho první část. V nadcházejících týdnech se zaměříme na optimalizaci aplikací a jejich backendové části. Následně pak spustíme další části projektu. Řešení pro TV Markíza vzniklo úpravou našeho produktu – white-label pro HbbTV – který dlouhodobě rozvíjíme a který lze uzpůsobit pro jakýkoliv televizní kanál.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).