Hlavní navigace

McAfee kupuje Secure Computing Corporation za 465 milionů dolarů

Jiří Macich ml.

Společnost McAfee oficiálně oznámila, že kupuje Secure Computing Corporation s tím, že hodnota transakce bude přibližně 465 milionů dolarů a bude zaplacena v hotovosti. Secure Computing Corporation sídlící v kalifornském San Jose se na poli bezpečnostních řešení orientuje konkrétně na ochranu webových aplikací, e-mailu a síťových prostředků. Očekáváme, že tato akvizice posílí postavení společnosti McAfee v oblasti poskytování zabezpečení sítí. Předpokládáme, že spojením řešení obou společností…

Doba čtení: 1 minuta

Společnost McAfee oficiálně oznámila, že kupuje Secure Computing Corporation s tím, že hodnota transakce bude přibližně 465 milionů dolarů a bude zaplacena v hotovosti. Secure Computing Corporation sídlící v kalifornském San Jose se na poli bezpečnostních řešení orientuje konkrétně na ochranu webových aplikací, e-mailu a síťových prostředků. Očekáváme, že tato akvizice posílí postavení společnosti McAfee v oblasti poskytování zabezpečení sítí. Předpokládáme, že spojením řešení obou společností dosáhneme v tomto segmentu ročních příjmů téměř 500 milionů dolarů, uvedl Dave DeWalt, výkonný ředitel společnosti McAfee.

Pokud půjde vše podle plánu, akvizice má být dokončena ještě letos. Secure Computing Corporation bude začleněna do obchodní jednotky dodávající produkty pro zabezpečení sítí. V čele této divize bude stát Dan Ryan, současný prezident a výkonný ředitel Secure Computing Corporation. Transakci ještě ale musí posvětit akcionáři a potřeba bude také souhlas regulačních orgánů. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?