Hlavní navigace

Média a svět na ČT 24 o TV Barrandov

19. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
19. 1. 2009

Včerejší pořad Média a svět na zpravodajském kanále ČT 24 se věnoval dle očekávání startu plnoformátové televize TV Barrandov. Promluvili v něm např. programový ředitel Přemysl Svora, generální ředitel České televize Jiří Janeček, ředitel zpravodajského kanálu Z1 Martin Mrnka nebo obchodní ředitel Novy Jan Řehák. Svora mluvil o tom, co televize nabídne a povídání prokládala videa z vysílání a ukázky internetových stránek. Nezapomněl zdůraznit, že hlavní publicistikou relací by neměly být zprávy, ale relace 90 minut. Zmínil také vliv ocelářského magnáta Tomáše Chrenka.

Cloud23

Generální ředitel České televize zdůraznil fakt, že TV Barrandov nebere jako konkurenci, protože úloha veřejnoprávního média je úplně jiná. Mluvil i o reklamě v ČT, ale i bývalých tvářích veřejnoprávního média, které se na obrazovce nového kanálu objevily. Třetím zpovídaným byl generální ředitel zpravodajské Z1 Martin Mrnka. Ten srovnával např. cílovou skupinu TV Barrandov a svojí televize. Odhadnul i úspěšnost projektu. Jan Řehák jako obchodní ředitel Novy tipoval, jak nový kanál ovlivní trh s reklamou.

Pořad Média a svět si můžete v televizní kvalitě přehrát na internetu v sekci iVysílání na webu České televize.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).