Hlavní navigace

Média a svět o Primě s Petrem Chajdou

16. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 11. 2007

Diskusní týdeník Média a svět přivítá po speciálu s generálním ředitelem Novy Petrem Dvořákem i výkonného ředitele Primy Petra Chajdu. Pořad vysílá 18. listopadu zpravodajský program ČT 24 od 16:33 a moderátor Petr Skočdopole tu bude se svým hostem mluvit o minulosti, součanosti i budoucnosti české komerční dvojky. Jaká překvapení připravuje Prima od příštího roku, jak se vypořádá s nepříjemnostmi kolem regionálního vysílání a jaká bude v digitálním věku?

V pořadu zazní také názory šéfredaktora serveru DigiZone.cz Jana Potůčka, mediálního odborníka z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy Milana Šmída a tiskového mluvčího Primy Ladislava Pavlíka. Ve své reportáži je oslovil Petr Vybíral.

MM socky3

Tiskový mluvčí České televize Ladislav Šticha na pořad poutá slovy: Prima TV získala svého času vysílací frekvenci po federální televizi. Rozjezd této soukromé stanice provázely komplikace a potíže se jí nevyhýbají ani dnes. Původně rodinná televize zacílená převážně na ženské publikum se po vstupu nového majitele rozhodla změnit programovou strategii a přišla s novými formáty: Vyvolení, Trosečník a Bar. Poslední dva skončily fiaskem, sledovanost třetí řady Vyvolených také skomírá. Prima je však přesvědčena, že se této reality-show daří, a nadále plánuje oslovovat zejména mladé diváky. Chce tak dohánět Novu? Srovnávat se s ní?

Pokud ano, pak se může stát, že se jí začne podobat, a to by byla chyba. Prima by měla víc sázet na to, co uměla a snad ještě umí. Ne spoléhat na velké hollywoodské filmy, glosují situaci mediální odborníci a kritici.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.