Hlavní navigace

Média a svět se věnovala vypínání analogu v Praze

4. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 322915
4. 5. 2009

Poslední vydání pořadu Média a svět na zpravodajském kanále ČT 24 se věnovalo události číslo 1 minulého týdne na poli digitalizace, a to vypínání analogového televizního signálu z vysílače Žižkov. Do studia přišel manažer útvaru rozvoje a prodeje služeb Českých Radiokomunikací Jiří Vykydal a vedoucí projektu digitalizace České televize Pavel Hanuš.

Konečně budeme na stejném dálkovém ovladači jako současní broadcasteři. Když jsme šli přes set-top-box, tak diváci museli použít dva dálkové ovladači, pochválil si současný stav technický ředitel nové plnoformátové televize Barrandov Michal Kratochvíl. Lidé, kteří doposud nepřešli na digitální vysílání a nechali to na poslední chvíli, nebudou mít časový náskok a budou muset následovat občany, kteří už na digitální vysílání přešli, uvedl jako jednu z nevýhod opozdilců Vykydal.

ebf - partner 1

Pavel Hanuš doplnil, že podle průzkumu ČT si zajistilo přechod na digitální vysílání druhého programu v loňském roce přibližně 94 % občanů. Na závěrečnou etapu zůstávalo nějakých šest až sedm procent, prohlásil Hanuš. Na otázku moderátora, zdali není místo terestrického set-top-boxu pro diváka lepší pořídit si např. satelitní komplet nebo kabelovou televizi, odpověděl Jiří Vykydal tak, že hlavní výhodou terestrického přijmu je, že ani do budoucna by nemělo být v základní podobě zpoplatněno.

Celý záznam pořadu Média a svět si můžete pustit v iVysílání České televize.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).