Hlavní navigace

Media Pro Pictures, producentská společnost Novy, se sloučila s CET 21 a zanikla

Firma, která vyráběla veškeré pořady Novy vyjma zpravodajství a aktuální publicistiky, už od roku 2011 spadala pod CET 21 jako její dceřiná společnost
Jan Potůček
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výroba původních pořadů televize Nova bude probíhat už výhradně pod hlavičkou společnosti CET 21, která je držitelem vysílacích licencí všech kanálů této televizní skupiny. K 30. červnu totiž s CET 21 fúzovala producentská společnost Media Pro Pictures (MPP), která dosud vyráběla veškeré původní pořady Novy vyjma zpravodajství a aktuální publicistiky. MPP dříve fungovala jako zcela samostatná firma vlastněná mediální skupinou CME, majitelem Novy. Předloni ale přešla pod CET 21 a stala se její dceřinou společností.

K TÉMATU: TV Nova slučuje sesterské firmy s mateřskou CET 21, včetně Mediafaxu

“S účinností k 30.6.2013 došlo k fúzi společností CET 21 a MPP, v jejímž důsledku MPP zaniká a nástupnickou společností se stává CET 21. Cílem sloučení je další zvýšení efektivity fungování celé skupiny CME. Dokončení fúze společností CET 21 a MPP s rozhodným dnem 1. 1. 2013 je završením formálního procesu, který byl zahájen letos v dubnu,” informoval mluvčí Novy Jan Strouhal. Fúzi označil za další krok v implementaci klíčové strategie CME „One Content – Multiple Distribution“, jejímž cílem další zvýšení efektivity fungování celé skupiny.

MM_K Starous

ČTĚTE TAKÉ: Nova krok před změnou majitele: záleží už jen na rozhodnutí Time Warner

“Výsledkem výše uvedených procesů je zavedení unifikované a maximálně efektivní provozní struktury, která spojí všechny provozní operace v České republice pod jedno vedení,” dodal Strouhal. Vyvedení produkce původních pořadů Novy pod hlavičku MPP nastalo poté, co se generálním ředitelem a prezidentem CME stal Adrian Sarbu a vedení skupiny přesídlilo do Prahy.