Hlavní navigace

Mediálne.sk: Rybníček se poprvé vyjádřil ke kauze STV

21. 9. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
21. 9. 2006

Bývalý ředitel veřejnoprávní Slovenské televize (STV) Richard Rybníček, nyní generální ředitel chystané digitální televize Febio, se v neděli vůbec poprvé veřejně vyjádřil ke kauze údajných finančních machinací v STV po dobu jeho působení v managementu této televize. V rozhovoru pro Slovenský rozhlas uvedl, že odměny, které nechal vyplatit svým spolupracovníkům a jejichž výši nedávno napadl nynější statutární zástupce STV Branislav Zahradník, byly v přepočtu na průměrný plat člena managementu STV o více než polovinu menší než u lidí v podobném postavení v soukromé sféře.

UXD

Server Mediálne.sk rovněž upozorňuje, že Rybníček ve zmíněném rozhovoru rozhodně odmítl spekulace, které zazněly v pořadu Téma dne na zpravodajské televizi TA3 a týkaly se prodeje pozemků STV. Moderátor TA3 v pořadu přečetl anonymní e-mail, v němž divák tvrdil, že Rybníčkův management prodal pozemek v hodnotě 750 milionů korun za 150 milionů firmě, v níž figurovala sestra Fera Feniče, pozdějšího Rybníčkova zaměstnavatele. Moderátor v pořadu přečetl neověřené informace z anonymního mailu, které jsou absolutní lží, uvedl Rybníček.

Proti informaci, která zazněla na TA3, se už dříve ozval i Fero Fenič a nakonec se od ní distancovala i sama TA3. Podle Rybníčka je nepravdivá už jen z toho důvodu, že se s Feničem seznámil až po prodeji pozemků STV v únoru 2006 a jeho sestra, která žije v Košicích, je těžce zdravotně postižená a nepůsobí v žádné soukromé firmě. Totéž serveru DigiZone.cz potvrdil i sám Fero Fenič.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.