Hlavní navigace

Nokia bude mobily s MeeGo prodávat až v příštím roce

22. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výrobce mobilních telefonů Nokia uvede první smartphone s novou očekávanou platformou MeeGo až v příštím roce. Uvedl to Stephen Elop, CEO finské firmy. Na první chytrý mobil s MeeGo čeká veřejnost marně již nějaký ten pátek. Očekávalo se, že zářijová konference Nokia World přinese nějaké novinky, ale nestalo se tak. Nokia však slíbila, že k tématu MeeGo letos ještě výrazně promluví. Čekalo se tedy, že se představení telefonu širší i odborná veřejnost dočká v polovině listopadu na akci MeeGo…

Výrobce mobilních telefonů Nokia uvede první smartphone s novou očekávanou platformou MeeGo až v příštím roce. Uvedl to Stephen Elop, CEO finské firmy. Na první chytrý mobil s MeeGo čeká veřejnost marně již nějaký ten pátek. Očekávalo se, že zářijová konference Nokia World přinese nějaké novinky, ale nestalo se tak. Nokia však slíbila, že k tématu MeeGo letos ještě výrazně promluví. Čekalo se tedy, že se představení telefonu širší i odborná veřejnost dočká v polovině listopadu na akci MeeGo Conference v irském Dublinu.

Na letošní předvánoční trh však ani na poslední chvíli žádná Nokia s MeeGo nedorazí. Nokia s tímto novým systémem počítá na high-endových mobilech, kde má nahradit Symbian. Platforma MeeGo vznikla spojením sil firem Nokia a Intel a jejich systémů Maemo a Mobilin. Samotná platforma Maemo, na níž Nokia svého času chtěla také hodně sázet, se nakonec objevila jen na komunikátoru Nokia N900 a několika starších internetových tabletech. (PC World.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).