Hlavní navigace

Měření Vlada.cz by mělo stát 120 000 Kč

Redakce

Jak jsme vás dříve informovali, Úřad vlády ČR hledá dodavatele pro měření návštěvnosti svého webu Vlada.cz. Přestože Úřad vlády na žádost o vyjádření v původním článku neodpověděl, podařilo se nám získat vyjádření. Tiskový mluvčí Úřadu vlády ČR potvrdil, že úřad od vypsaného výběrového řízení na dodavatele měření očekává snížení dosavadních poplatků. Úřad od roku 2009 platil za monitoring webu Vlada.cz částku 3 167 Kč bez DPH měsíčně. Službu zajišťovala společnost eMerite.Na základě nového…

Jak jsme vás dříve informovali, Úřad vlády ČR hledá dodavatele pro měření návštěvnosti svého webu Vlada.cz. Přestože Úřad vlády na žádost o vyjádření v původním článku neodpověděl, podařilo se nám získat vyjádření.

Tiskový mluvčí Úřadu vlády ČR potvrdil, že úřad od vypsaného výběrového řízení na dodavatele měření očekává snížení dosavadních poplatků. Úřad od roku 2009 platil za monitoring webu Vlada.cz částku 3 167 Kč bez DPH měsíčně. Službu zajišťovala společnost eMerite.Na základě nového výběrového řízení chce úřad tuto částku snížit na 2 500 Kč bez DPH měsíčně.

Marcom

Díky statistikám zjišťujeme, jaká témata čtenáře vládního webu zajímají, co nejvíce čtou, které dokumenty a informace hledají. Podle toho se stránky průběžně upravují, mění se jejich struktura, usnadňuje se dostupnost informací na webu a v dalších databázích a přizpůsobuje se celkový obsah stránek, uvádí ve svém vyjádření Jakub Stadler, vedoucí tiskového oddělení Úřadu vlády ČR.Vlastní nasazení měření by mělo proběhnout na webech vlada.cz, icv.vlada.cz, icm.vlada.cz, eklep.vlada.cz a isap.vlada.cz a dalších místech.

Ve své odpovědi však tiskový mluvčí nijak nevysvětlil, proč Úřad vlády nevyužije interní zaměstnance a musí si danou službu objednávat u externích dodavatelů.Protože je výběrové řízení vypsáno na čtyři roky, chystá se za měření a webovou analytiku Úřad vlády utratit celkovou částku ve výši 120 000 Kč.

Našli jste v článku chybu?
7. 8. 2012 10:12
snajpa (neregistrovaný)

Panove, zase laskave prestante nadavat na vsechno, co ma v popisu statni sprava - kdyby pro mne ty statistiky mely takovou dulezitost, ale nechtelo by se mi je resit, tak za to ty penize mile rad dam, jako soukroma firma.

Vase nenavistne posty jsou k placi, nedivte se pri neustalem nadavani, ze jste sotva s cim kdy spokojeni.

7. 8. 2012 9:43
Marv-CZ (neregistrovaný)

Schopný software na e-shop obchodníkovi přímo ukáže srozumitelné výsledky, na základě kterých se může rozhodnout. Nemusí si na to za X tisíc najímat analytika, aby data sčítal a dělal k nim barevný graf.