Hlavní navigace

Mezi uživateli Megauploadu, kteří se nemohou dostat ke svým datům, je mnoho vysoce postavených lidí z americké vlády

13. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zatýkání jak z akčního filmu, vazba a obvinění, že majitelům autorských práv způsobil za pět let škodu ve výši půl miliardy dolarů. Není řeč o nikom jiném než o Kimovi Dotcomovi, zakladateli serveru Megaupload, který nechala americká FBI v lednu exemplárně vypnout. Kim byl později prouštěn z vazby a nyní probíhá, a zdá se že ještě několik měsíců, ale mnohem pravděpodobněji několik let, bude probíhat právní bitva mezi žalobci a skupinou elitních právníků, kteří zastupují nejen Dotcoma, ale další…

Zatýkání jak z akčního filmu, vazba a obvinění, že majitelům autorských práv způsobil za pět let škodu ve výši půl miliardy dolarů. Není řeč o nikom jiném než o Kimovi Dotcomovi, zakladateli serveru Megaupload, který nechala americká FBI v lednu exemplárně vypnout. Kim byl později prouštěn z vazby a nyní probíhá, a zdá se že ještě několik měsíců, ale mnohem pravděpodobněji několik let, bude probíhat právní bitva mezi žalobci a skupinou elitních právníků, kteří zastupují nejen Dotcoma, ale další spoluzakladatele a zaměstnance Megauploadu.

BRAND

Trochu v pozadí zůstává skutečnost, že miliony uživatelů se stále nemohou dostat k datům, která měli na serveru uložena. Podle Dotcoma tým právníků snaží dohonout s americkým ministerstvem spravedlnosti na dočasném zpřístupnění uložených souborů. V této souvislosti Dotcom uvedl že mezi uživateli Megauploadu jsou vysoce postavení politici a státní úředníci včetně lidí z ministerstva spravedlnosti. Doufám, že dostaneme brzy povolení k tomu, abychom jim i dalším našim uživatelům umožnili přístup k uloženým datům, prohlásil pro server Torrent Freak Dotcom.

Zdroj: Torrent Freak

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).