Hlavní navigace

Michael Arrington končí jako šéfredaktor v TechCrunch.com

4. 9. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Opuštění pozice šéfredaktora je nutnost vyvolaná rostoucí nespokojeností s Arringtonovým současným fungováním v novinařině a zároveň i v oblasti investování a rizikového kapitálu.

Michael Arrington zakládá dvacetimilionový fond rizikového kapitálu a končí jako šéfredaktor v IT/C magazínu/blogu www.techcrunch­.com – pro ten bude (podle AOL) pouze pokračovat jako autor. Arringtona dočasně nahradí Erick Schonfeld. Arrington se zavázal zůstat v TechCrunch.com alespoň tři roky poté co byl titul v roce 2010 koupen AOL. To jej koupilo za zhruba 25 milionů dolarů v rámci koupě The Huffington Post (v únoru 2011 za 315 milionů dolarů).

CrunchFund má podporu Accel Partners, Kleiner Perkins, Caufield & Byers, Austin Ventures, Redpoint Ventures, Greylock Partners, Sequoia Capital a dalších společností. AOL je hlavním investorem a  CrunchFund bude řízený AOL Ventures a Arrington, podle prozatím dostupných informací, zůstává zaměstancem AOL a  „neplaceným bloggerem“ a „zakládajícím šéfredaktorem“ v rámci TechCrunch.com.

MM socky3

Opuštění pozice šéfredaktora je nutnost vyvolaná rostoucí nespokojeností s Arringtonovým současným fungováním v novinařině a zároveň i v oblasti investování a rizikového kapitálu.  S kontroverzí týkající se jeho psaní o startupech a investicích se Arrington potýkal od začátku tohoto roku (viz An Update To My Investment Policy)

Zdroje: AOL Huffpost, Tech Crunch scandal raises concerns, Mike Arrington, AOL Employee, Won’t Have “Influence on Coverage,” Says AOL, CrunchFund? Unethical Ventures? Pig Pile Partners? No Matter What You Call It, It’s Business as Usual in Silicon Valley

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.