Hlavní navigace

Michail Gorbačov a Ehud Olmert cílem internetových útoků

22. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Webové stránky nadace posledního sovětského prezidenta Michaila Gorbačova na http://www.gorby.ru byly napadeny hackerem. Útočník původní obsah nahradil fotkami z vpádu sovětských vojsk do Azerbajdžánu v roce 1990 při konfliktu známém jako černý leden. Hacker také na webu vystavil otevřený dopis, ve kterém Gorbačova viní ze smrti 130 demonstrantů demonstrujících za nezávislost Azerbajdžánu. Web byl v sobotu zcela odstaven a doposud nedošlo k jeho zprovoznění. (Yahoo News)

Webové stránky nadace posledního sovětského prezidenta Michaila Gorbačova na http://www.gor­by.ru byly napadeny hackerem. Útočník původní obsah nahradil fotkami z vpádu sovětských vojsk do Azerbajdžánu v roce 1990 při konfliktu známém jako černý leden. Hacker také na webu vystavil otevřený dopis, ve kterém Gorbačova viní ze smrti 130 demonstrantů demonstrujících za nezávislost Azerbajdžánu. Web byl v sobotu zcela odstaven a doposud nedošlo k jeho zprovoznění. (Yahoo News)

Současný izraelský premiér Ehud Olmert se stal terčem tzv. Google bomby. Při zadání dotazu Miserable Failure v hebrejštině do vyhledávače Google se na prvním místě mezi výsledky hledání objeví jeho oficiální webová stránka. Při použití tohoto dotazu v angličtině se pro změnu zobrazí na prvním místě web amerického prezidenta George Bushe. (InformationWeek)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.