Hlavní navigace

Michail Gorbačov a Ehud Olmert cílem internetových útoků

Jiří Macich ml.

Webové stránky nadace posledního sovětského prezidenta Michaila Gorbačova na http://www.gorby.ru byly napadeny hackerem. Útočník původní obsah nahradil fotkami z vpádu sovětských vojsk do Azerbajdžánu v roce 1990 při konfliktu známém jako černý leden. Hacker také na webu vystavil otevřený dopis, ve kterém Gorbačova viní ze smrti 130 demonstrantů demonstrujících za nezávislost Azerbajdžánu. Web byl v sobotu zcela odstaven a doposud nedošlo k jeho zprovoznění. (Yahoo News)

Doba čtení: 1 minuta

Webové stránky nadace posledního sovětského prezidenta Michaila Gorbačova na http://www.gor­by.ru byly napadeny hackerem. Útočník původní obsah nahradil fotkami z vpádu sovětských vojsk do Azerbajdžánu v roce 1990 při konfliktu známém jako černý leden. Hacker také na webu vystavil otevřený dopis, ve kterém Gorbačova viní ze smrti 130 demonstrantů demonstrujících za nezávislost Azerbajdžánu. Web byl v sobotu zcela odstaven a doposud nedošlo k jeho zprovoznění. (Yahoo News)

Současný izraelský premiér Ehud Olmert se stal terčem tzv. Google bomby. Při zadání dotazu Miserable Failure v hebrejštině do vyhledávače Google se na prvním místě mezi výsledky hledání objeví jeho oficiální webová stránka. Při použití tohoto dotazu v angličtině se pro změnu zobrazí na prvním místě web amerického prezidenta George Bushe. (InformationWeek)

Našli jste v článku chybu?