Hlavní navigace

Michal Illich a spol. spustili web s programem biografů Kinohled.cz

5. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zatímco existující kulturní přehledy nabízí převážně seznamy kin a v nich promítaných filmů, Kinohled.cz na to jde opačně. Vybírat tedy můžete primárně dle filmu.

Vojtěch Semecký a Michal Illich spustili do ostrého provozu nový projekt Kinohled.cz, který nabízí uživatelům přehled aktuálně promítaných filmů v biografech. 

Od existujících kulturních přehledů se liší tím, že umožňuje uživatelům vybírat primárně podle filmu, nikoliv podle kin. Fimy jsou řazeny podle hodnocení, která vychází z hodnocení na filmových databázích ČSFD, IMDB a kulturního přehledu Informuji.cz, ze kterého jsou získávány údaje o tom, kde se dané filmy promítají. Tvůrci do budoucna plánují přidat i hodnocení filmů z FFFilmu Františka Fuky.

Filmy lze jednoduše filtrovat podle měst, ve kterých se aktuálně promítají. V současné době Kinohled.cz pokrývá 80 měst. Web je optimalizován i pro mobilní zařízení. 

Pro vývoj webu byly použity následující technologie: PHP 5.3 + Nette 2, HTML 5 + Stylus (dynamický CSS), Javascript + jQuery, Linux Debian, Nginx, Memcache (pro cachování výstupu v Nginxu). Ant. Pokud v přehledu marně hledáte nějakou databázi, tak je to proto, že tam žádná není. Data importujeme z XML a výsledek máme uložen jako JSON (už přesně v té podobě, jak ho potřebujeme v aplikaci), říká Vojtěch Semecký.

DT 23

Oficiálně je pod projektem podepsán Devel.cz, web pro vývojáře, který Michal Illich spustil loni 17. dubna.

Illich v současné době působí jako mentor a případný investor. V minulosti založil firmu Jyxo, která kromě vyhledávače vyvinula i Blog.cz, Galerie.cz a původní verzi Sklik.cz. Firmu před pěti lety prodal mediální skupině CME. Kromě Develu se také věnuje projektu Wikidi, který se snaží nabízet encyklopedické informace ve formě krátkých tabulkových dat.

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).