Hlavní navigace

Michal Illich a spol. spustili web s programem biografů Kinohled.cz

Martin Vyleťal

Zatímco existující kulturní přehledy nabízí převážně seznamy kin a v nich promítaných filmů, Kinohled.cz na to jde opačně. Vybírat tedy můžete primárně dle filmu.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vojtěch Semecký a Michal Illich spustili do ostrého provozu nový projekt Kinohled.cz, který nabízí uživatelům přehled aktuálně promítaných filmů v biografech. 

Od existujících kulturních přehledů se liší tím, že umožňuje uživatelům vybírat primárně podle filmu, nikoliv podle kin. Fimy jsou řazeny podle hodnocení, která vychází z hodnocení na filmových databázích ČSFD, IMDB a kulturního přehledu Informuji.cz, ze kterého jsou získávány údaje o tom, kde se dané filmy promítají. Tvůrci do budoucna plánují přidat i hodnocení filmů z FFFilmu Františka Fuky.

Filmy lze jednoduše filtrovat podle měst, ve kterých se aktuálně promítají. V současné době Kinohled.cz pokrývá 80 měst. Web je optimalizován i pro mobilní zařízení. 

Pro vývoj webu byly použity následující technologie: PHP 5.3 + Nette 2, HTML 5 + Stylus (dynamický CSS), Javascript + jQuery, Linux Debian, Nginx, Memcache (pro cachování výstupu v Nginxu). Ant. Pokud v přehledu marně hledáte nějakou databázi, tak je to proto, že tam žádná není. Data importujeme z XML a výsledek máme uložen jako JSON (už přesně v té podobě, jak ho potřebujeme v aplikaci), říká Vojtěch Semecký.

MIF20 tip obecny

Oficiálně je pod projektem podepsán Devel.cz, web pro vývojáře, který Michal Illich spustil loni 17. dubna.

Illich v současné době působí jako mentor a případný investor. V minulosti založil firmu Jyxo, která kromě vyhledávače vyvinula i Blog.cz, Galerie.cz a původní verzi Sklik.cz. Firmu před pěti lety prodal mediální skupině CME. Kromě Develu se také věnuje projektu Wikidi, který se snaží nabízet encyklopedické informace ve formě krátkých tabulkových dat.