Hlavní navigace

Nova kupuje Jyxo za 163 - 200 milionů korun

27. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Central European Media Enterprises (CME) dnes v tiskové zprávě oznámila, že koupila 100% podíl ve společnosti Jyxo, s. r. o. od jejího zakladatele Michala Illicha a předchozího investora Centralway Investment. Celková suma za prodej se má pohybovat mezi 163 až 200 miliony korun. Michal Illich podle tiskové zprávy nastoupí do Novy jako šéf technického rozvoje a bude pomáhat Nově s jejími internetovými projekty. Nova v květnu spustila svůj nový internetový zpravodajsko-bulvární server…

Společnost Central European Media Enterprises (CME) dnes v tiskové zprávě oznámila, že koupila 100% podíl ve společnosti Jyxo, s. r. o. od jejího zakladatele Michala Illicha a předchozího investora Centralway Investment. Celková suma za prodej se má pohybovat mezi 163 až 200 miliony korun.

Michal Illich podle tiskové zprávy nastoupí do Novy jako šéf technického rozvoje a bude pomáhat Nově s jejími internetovými projekty. Nova v květnu spustila svůj nový internetový zpravodajsko-bulvární server TN.cz.

Tisková zpráva rozeslaná médiím konstatuje, že tato akvizice posunula CME na třetí místo v provozu na českém Internetu, což je pozice, kterou představitelé Novy ohlašovali jako svůj cíl do konce tohoto roku. Podle dubnových čísel NetMonitoru je prostý součet návštěvnosti Nova.cz a Blog.cz 3 364 270 uživatelů, je však třeba počítat s určitým překryvem (Nova sama používá blogovací systém Jyxa pro blogy na svém webu).

Další podrobnosti zjišťujeme.

Autor článku

Autor je ředitelem médií vydavatelství Internet Info. V letech 2005 – 2008 působil jako šéfredaktor serveru Lupa.cz. Vystudoval Fakultu informatiky MU a Fakultu sociálních věd UK. Online komunikaci se věnuje i na svém blogu www.alesmiklik.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).