Hlavní navigace

Michal Illich koupil většinový podíl v pořadateli WebExpa

8. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Tom Kouba
Po loňském přestěhování a změnách v organizačním týmu získala největší tuzemská konference o webu také nového majitele.

Vývojář, podnikatel a investor Michal Illich získal 80% podíl ve firmě WebExpo s.r.o. za řádově miliony korun, oznámila společnost v tiskové zprávě. 

„Byl jsem na většině ročníků WebExpo v posledních letech a líbily se mi. Dokonce mnohem víc, než slavné zahraniční konference jako Le Web. Ty se zvrhly v sérii komerčních oznámení, zatímco na WebExpo jsem se vždy i něco nového naučil,“ vysvětluje Illich své důvody.

Většinový podíl v pořadatelské firmě dosud podle obchodního rejstříku držel zakladatel akce Václav Stoupa (90 %), menšinu vlastnila Lýdia Stoupová (10 %). Nově vlastní Stoupa celých zbývajících 20 %. 

Na fungování konference, která loni prošla podstatnými změnami, se pod novým majitelem nemá nic zásadního měnit. Také letošní osmý ročník proběhne v září v několika oddělených prostorech v centru Prahy, mezi kterými budou účastníci muset přecházet. Koncept se podle Illicha loni osvědčil, oproti loňsku ale lokace budou o něco blíž.

Cloud23

Podle mluvčí Kateřiny Bártové byl rozpočet akce loni vyrovnaný. A získání peněz na další fungování podle ní nebylo hlavním motivem prodeje. „Nějaké peníze (nad rámec kupní ceny) Michal Illich do WebExpa vložil, zejména aby konference získala kvalitní zahraniční řečníky. Nicméně toto nebyla hlavní motivace prodeje – Václav Stoupa se chce do budoucna věnovat jiným aktivitám a pro Michala Illicha je WebExpo dobrým doplněním k ostatním aktivitám – zejména Devel.cz, Zdroják, StartupYard,“ říká.

„WebExpo se mění každý ročník – každý rok trochu experimentuje, a tak budeme experimentovat i v budoucnu,“ dodává nový většinový majitel. Illich pořádá také další konferenci, na vývojáře zaměřenou Devel.cz. Je majitelem magazínu Zdroják.cz a projektů Wikidi, Testomato nebo FlowReader. 

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).