Hlavní navigace

Microsoft bude muset opustit na 18 tisíc zaměstnanců

Martin Vyleťal

Největší jednorázové propouštění v dějinách Microsoftu. Padáka dostanou nejen někteří bývalí zaměstnanci Nokie. Snižování stavů půjde napříč celou firmou.

Počet zaměstnanců, kteří budou muset softwarový gigant z Redmontu opustit, předčil veškeré odhady. Připravovaná vlna propouštění bude největší v historii firmy a na jejím konci by měl být Microsoft štíhlejší o 18 tisíc zaměstnanců. Poslední z nich by měl společnost opustit v průběhu příštího roku. První fáze, ve které dostane výpověď 13 tisíc lidí, proběhne v následujících šesti měsících.

Poté co Microsoft letos na jaře pohltil divizi mobilních telefonů finské Nokie, překonal počet zaměstnanců firmy hranici 127 tisíc. Jen akvizicí Nokie se zvýšil počet zaměstnanců o zhruba 30 tisíc. Právě bývalí zaměstnanci Nokie budou patřit mezi nejvíce postiženou skupinu. Z Microsoftu jich bude muset odejít 12,5 tisíce. Propouštění podle všeho ale postihne všechna oddělení firmy, od právního až po divizi zabývající se vývojem herních konzolí Xbox. Výrazně se dotkne i obchodníků a lidí v marketingu.

Content

Výkonný ředitel firmy Satya Nadella, který převzal otěže vedení Microsoftu od Steva Ballmera v únoru, nedávno apeloval na větší efektivitu uvnitř firmy. V e-mailu, který dnes rozeslal zaměstnancům, uvedl, že firma bude mít do budoucna „méně vrstev managementu, a to jak v horizontální, tak vertikální rovině, což by mělo urychlit tok informací a zjednodušit proces rozhodování.“

Zdroj: Microsoft

Našli jste v článku chybu?
18. 7. 2014 7:36
TomEUS (neregistrovaný)

Nemate uplne pravdu. Je v tom dost velka cast vyvojaru, hlavne tech do drive delali SDET (Software Developer Engineer in Test) tedy kluci co delali hlavne automatizaci. Nejvice to zasahlo OSG tedy byvale Windows (Operation System Group) a to jak kvuli tomu ze se spojil Windows Phone Division a Windows takze byla duplikace ale i kvuli tomu ze Nutella (Satya) zrusil klasickou triadu PM/Dev/Test a vsichni SDET byli presunuti na SDE pozice tim padem byl nadbytek.

V centrale (Redmond) se to tyka cca…

17. 7. 2014 21:52
JKL (neregistrovaný)

Především by se firma neměla soustředit na šetření, ale na to kolik vydělá.

Důležité je, aby zaměstnanec vydělal více než jsou jeho náklady. Jestliže se tak děje a je to jenom minimální rozdíl, tak se vyplatí ho ve firmě mít.

Osobně nejsem příznivcem downsizingu, tedy masivního propouštění. Protože firma vždy přijde o spoustu schopných zaměstnanců, navíc všem ostatním ukáže, že jí je naprosto jedno co kdo v minulosti firmě přinesl a že klidně i oni za pár měsíců nebo let můžou dopadnout stejně…