Hlavní navigace

Microsoft bude s Office 2010 Starter tlačit Bing k uživatelům

12. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak známo, kancelářská Office 2010 se objeví i v edici Starter, o níž se mluví jako o bezplatné. Bezplatná však nebude pro výrobce počítačů, kteří ji budou chtít nabídnout svým zákazníkům v OEM výbavě. Microsoft si hodlá účtovat pět dolarů za licenci. Pokud ale daný OEM partner nasadí také nástrojovou lištu Bing Bar, přednastaví Bing jako výchozí vyhledávač, MSN jako domovskou stránku a přidá i instalaci balíčku Windows Live Essentials, tak zaplatí jen dva dolary za licenci. Uvádí to alespoň…

Jak známo, kancelářská Office 2010 se objeví i v edici Starter, o níž se mluví jako o bezplatné. Bezplatná však nebude pro výrobce počítačů, kteří ji budou chtít nabídnout svým zákazníkům v OEM výbavě. Microsoft si hodlá účtovat pět dolarů za licenci. Pokud ale daný OEM partner nasadí také nástrojovou lištu Bing Bar, přednastaví Bing jako výchozí vyhledávač, MSN jako domovskou stránku a přidá i instalaci balíčku Windows Live Essentials, tak zaplatí jen dva dolary za licenci. Uvádí to alespoň blog All About Microsoft, jehož autorka Mary-Jo Foley je zpravidla dobře informovaná.

Microsoft oficiálně nehodlá komentovat dohody mezi ním a OEM partnery. Každopádně popsaná strategie dává smysl. Microsoft potřebuje v souboji s Googlem nutně získat nové uživatele svého vyhledávače Bing nebo služeb Windows Live a právě spolupráce s výrobci počítačů je jednou z možností. Lehce kuriózní je, že i tak budou výrobci platit Microsoftu. Při podobných kampaních s předinstalovanými programy putují peníze opačným směrem nebo se obě strany dělí o zisk z reklamy a podobně. Microsoft navíc v Office 2010 Starter bude zobrazovat reklamu – z počátku na své placené produkty.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).