Hlavní navigace

Microsoft vydal tři záplaty a dál bojuje s falešnými antiviry

10. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft uvolnil předposlední plánovanou dávku bezpečnostních oprav svých produktů pro tento kalendářní rok. Po vydatnějších porcích z předchozích měsíců tentokrát vyšly jen tři tzv. záplaty. Je mezi nimi i první kritická záplata pro kancelářskou sadu Office 2010, která se ale týká i Office 2007 a se statusem důležité aktualizace pak i Office XP a Office 2003. Pro tyto dvě kancelářské sady je pak k dispozici ještě jedna důležitá aktualizace rovněž odstraňující problém umožňující vzdálené…

Microsoft uvolnil předposlední plánovanou dávku bezpečnostních oprav svých produktů pro tento kalendářní rok. Po vydatnějších porcích z předchozích měsíců tentokrát vyšly jen tři tzv. záplaty. Je mezi nimi i první kritická záplata pro kancelářskou sadu Office 2010, která se ale týká i Office 2007 a se statusem důležité aktualizace pak i Office XP a Office 2003. Pro tyto dvě kancelářské sady je pak k dispozici ještě jedna důležitá aktualizace rovněž odstraňující problém umožňující vzdálené spuštění kódu. Jedna důležitá záplata se týká produktu  Microsoft Forefront Unified Access Gateway.

Podrobnosti o záplatách nabízí web Microsoft TechNet. Jednotlivé opravy jsou již samozřejmě v distribuci přes službu Microsoft Update, kde si lze stáhnout i aktualizovaný Nástroj pro odstranění škodlivého softwaru (Malicious Software Removal Tool). Jeho záběr byl opět rozšířen, tentokráte o nebezpečného červa Win32/Sality.AT a falešný antivirus Win32/FakePAV, který se mj. vydává i za Microsoft Security Essentials. Další porce záplat by se měla objevit 14. prosince 2010.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).