Hlavní navigace

Microsoft dal Yahoo tři týdny na novou odpověď

7. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft se nevzdává myšlenky, že v jeho sítích uvízne konkurenční Yahoo. Steve Ballmer, šéf Microsoftu, poslal vedení Yahoo dopis, ve kterém mu dává tři týdny na novou odpověď na nabídku k převzetí. Mimo to se v něm také diví, že Yahoo hledá partnery všude možně, ale nejedná přímo s Microsofem, který má o jeho zakoupení eminentní zájem.

Microsoft se nevzdává myšlenky, že v jeho sítích uvízne konkurenční Yahoo. Steve Ballmer, šéf Microsoftu, poslal vedení Yahoo dopis, ve kterém mu dává tři týdny na novou odpověď na nabídku k převzetí. Mimo to se v něm také diví, že Yahoo hledá partnery všude možně, ale nejedná přímo s Microsofem, který má o jeho zakoupení eminentní zájem.

Yahoo odpovědělo formou otevřeného dopisu. Píše se v něm, že se vedení Yahoo nebrání nabídce Microsoftu, ale musí být výhodná pro akcionáře. Jinými slovy chce více peněz. Ballmer ale ve svém dopisu uvedl, že pokud nedojde k dohodě do tří týdnů, půjde s nabídkou přímo za akcionáři. Na řadu by tedy zřejmě přišlo nepřátelské převzetí, o kterém se spekuluje už několik týdnů. Tématu se budeme věnovat v podrobném článku. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).