Hlavní navigace

Microsoft kritizuje Google kvůli přístupu k autorským právům

7. 3. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft využívá současných vášní okolo porušování autorských práv především v souvislosti se serverem YouTube pro sdílení videa proti Googlu, s nímž měří síly na internetovém kolbišti. Otevřeně jej kritizuje za liknavý přístup k autorským právům. Podobně se v nedávné minulosti vyjádřily i některé mediální společnosti. Nejhlasitějším kritikem je třeba skupina Viacom. Pozornosti Microsoftu neunikla ani služba Google Book Search, ze které nebyli držitelé autorských práv také zrovna nadšeni.…

Microsoft využívá současných vášní okolo porušování autorských práv především v souvislosti se serverem YouTube pro sdílení videa proti Googlu, s nímž měří síly na internetovém kolbišti. Otevřeně jej kritizuje za liknavý přístup k autorským právům. Podobně se v nedávné minulosti vyjádřily i některé mediální společnosti. Nejhlasitějším kritikem je třeba skupina Viacom. Pozornosti Microsoftu neunikla ani služba Google Book Search, ze které nebyli držitelé autorských práv také zrovna nadšeni. Google prý porušuje autorská práva, protože digitalizuje i knihy, které mají ještě platný copyright, což Microsoft nedělá.

Je otázkou do jaké míry jde Microsoftu skutečně o autorská práva a nebo jestli neslouží jen jako zbraň proti hlavnímu konkurentovi. Microsoft také přišel se službou pro sdílení videa (SoapBox) a konkurencí pro Google Book jménem MSN Books Search. (BetaNews, Yahoo News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.