Hlavní navigace

Microsoft kritizuje Google kvůli přístupu k autorským právům

Jiří Macich ml.

Microsoft využívá současných vášní okolo porušování autorských práv především v souvislosti se serverem YouTube pro sdílení videa proti Googlu, s nímž měří síly na internetovém kolbišti. Otevřeně jej kritizuje za liknavý přístup k autorským právům. Podobně se v nedávné minulosti vyjádřily i některé mediální společnosti. Nejhlasitějším kritikem je třeba skupina Viacom. Pozornosti Microsoftu neunikla ani služba Google Book Search, ze které nebyli držitelé autorských práv také zrovna nadšeni.…

Microsoft využívá současných vášní okolo porušování autorských práv především v souvislosti se serverem YouTube pro sdílení videa proti Googlu, s nímž měří síly na internetovém kolbišti. Otevřeně jej kritizuje za liknavý přístup k autorským právům. Podobně se v nedávné minulosti vyjádřily i některé mediální společnosti. Nejhlasitějším kritikem je třeba skupina Viacom. Pozornosti Microsoftu neunikla ani služba Google Book Search, ze které nebyli držitelé autorských práv také zrovna nadšeni. Google prý porušuje autorská práva, protože digitalizuje i knihy, které mají ještě platný copyright, což Microsoft nedělá.

Je otázkou do jaké míry jde Microsoftu skutečně o autorská práva a nebo jestli neslouží jen jako zbraň proti hlavnímu konkurentovi. Microsoft také přišel se službou pro sdílení videa (SoapBox) a konkurencí pro Google Book jménem MSN Books Search. (BetaNews, Yahoo News)

Našli jste v článku chybu?
7. 3. 2007 12:23
Vlado (neregistrovaný)
Kdepak jsou dostupná ta videa proti Googlu? ;) "Microsoft využívá současných vášní okolo porušování autorských práv ... pro sdílení videa proti Googlu" Nebo to bylo myšleno jinak? Pokud ano, tak doporučuji více používat čárky a podobně. Také si myslím, že není dobré zbytečně používat angličtinu, když to není nutné. Pokud je to součást nějakého odborného žargonu, která opsána česky působí směšně, tak proč ne, ale zrovna pro copyright by se dal myslím český ekvivalent najít dosti dob…
7. 3. 2007 12:22
První věc, kterou google po převzetí youtube zahájil, bylo vypořádání s autorskými právy. za nahraný obsah odpovídají uživatelé a řekl bych, že podniká v tomto směru mnohem víc, než microsoft na myspace.