Hlavní navigace

Microsoft Messenger zamíří na odpočinek 8. dubna 2013

18. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft začne rušit někdejší Windows Live Messenger (MSN Messenger) až 8. dubna 2013 namísto 15. března 2013. Jak se uživatelů dotkne přechod na Skype?

Uživatelům služby Microsoft Messenger (dříve Windows Live Messenger, původně MSN Messenger) bylo oznámeno, že její očekávaný odchod do výslužby nepřijde 15. března 2013, ale o několik týdnů později: 8. dubna 2013. To je první den, kdy se uživatelům programu Windows Live Messenger začnou zobrazovat výzvy k přechodu na Skype. 

Uživatelé mohou na Skype přejít již nyní. Skype totiž již od loňského podzimu podporuje přihlašování přes Microsoft Account (Windows Live ID) a slučování účtů Skype ID a Microsoft Account. S uživateli, kteří zůstávají do poslední chvíle věrní službě Microsoft Messenger, lze přes Skype nadále textově komunikovat. Přechod by měl být ukončen koncem čtvrtého měsíce tohoto roku.

Pak Microsoft svou původní komunikační službu odstaví a nadále bude podporovat jen rozvoj služby Skype, kterou předloni koupil za 8,5 miliardy dolarů. Výjimkou ovšem bude Čína. V nejlidnatější zemi světa je Skype tamním komunistickým režimem, který drží otěže Internetu pevně v rukách, nadále blokován, kdežto Microsoft Messenger nikoliv. 

Cloud 22 temata

Uživatelé přechodem na Skype získají řadu nových funkcí: možnost výhodného volání na klasická telefonní čísla prakticky po celém světě, podporu videohovorů až ve FullHD rozlišení (Windows Live Messenger podporuje maximálně 720p), podporu videohovorů s uživateli Facebooku a kvalitní aplikace pro multimediální komunikaci zdarma i levné telefonování pro Android, iOS a Windows Phone. 

Microsoft spustil MSN Messenger jako instant-messagingovou službu v roce 1999. Zařadil se tak mezi průkopníky v této oblasti internetové komunikace. V roce 2006 se MSN Messenger přejmenoval na Windows Live Messenger. Loni se ze služby stal Microsoft Messenger. Odhaduje se, že má stále přibližně sto milionů uživatelů. To Microsoft nepotvrdil, ale pochlubil se, že Skype má aktuálně 280 milionů uživatelů, kteří se ke službě přihlásí alespoň jednou měsíčně.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.