Hlavní navigace

Microsoft po kritice opět předělá UAC ve Windows 7

9. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Funkce UAC pro řízení uživatelských práv s nastavitelnou citlivostí měla být ve Windows 7 jedním z hlavních bezpečnostních pilířů a na rozdíl od Windows Vista neměla uživatele obtěžovat při běžné práci s počítačem. V betaverzi se však při výchozím nastavení ukázala funkce User Account Control až jako příliš letargická. Potenciální útočník jí v současnosti může velmi snadno deaktivovat, aniž by o tom uživatel věděl. Microsoft na první zmínky o možném nedostatku reagoval konstatováním, že jde o…

Funkce UAC pro řízení uživatelských práv s nastavitelnou citlivostí měla být ve Windows 7 jedním z hlavních bezpečnostních pilířů a na rozdíl od Windows Vista neměla uživatele obtěžovat při běžné práci s počítačem. V betaverzi se však při výchozím nastavení ukázala funkce User Account Control až jako příliš letargická. Potenciální útočník jí v současnosti může velmi snadno deaktivovat, aniž by o tom uživatel věděl. Microsoft na první zmínky o možném nedostatku reagoval konstatováním, že jde o plánovanou funkci, nicméně přišly další problémy a Microsoft se rozhodl jednat.

UAC bude ve Windows 7 předělána. Proces UAC poběží s vysokou prioritou. Uživatel bude muset vždy autorizovat změnu nastavení UAC, což Microsoft nyní přirovnává ke změně hesla, kdy je obvykle také nutné zadat stávající heslo. Upravená funkce UAC má být součástí RC verze Windows 7, stejně tak nový Internet Explorer 8 (jeho aktuální RC verze není oficiálně dostupná pro Windows 7). (InfoWorld)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).