Hlavní navigace

Microsoft podporu Internet Explorer 6 ukončit zatím nechce

12. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft odpovídá na všechny hlasy volající po nějakém jeho rázném kroku, který by konečně donutil uživatele Internet Exploreru 6 tento stařičký webový prohlížeč opustit. Microsoft sice uživatelům oficiálně doporučuje aktualizovat na novější verzi, ovšem podle některých hlasů by měl zcela ukončit podporu šestkové řady svého prohlížeče. Podle zastánců tohoto řešení by jedině definitivní ukončení podpory osm let starého prohlížeče donutilo firmy, ve kterých je stále Internet Explorer 6 dosti…

Microsoft odpovídá na všechny hlasy volající po nějakém jeho rázném kroku, který by konečně donutil uživatele Internet Exploreru 6 tento stařičký webový prohlížeč opustit. Microsoft sice uživatelům oficiálně doporučuje aktualizovat na novější verzi, ovšem podle některých hlasů by měl zcela ukončit podporu šestkové řady svého prohlížeče. Podle zastánců tohoto řešení by jedině definitivní ukončení podpory osm let starého prohlížeče donutilo firmy, ve kterých je stále Internet Explorer 6 dosti zakořeněný, řešit přechod na novější verzi nebo alternativní prohlížeč.

BRAND23 Workshop

Microsoft ale přes svůj IEBlog vysvětluje, proč takové řešení není možné a to právě s ohledem na firemní klientelu, pro kterou přechod na nový prohlížeč nemusí být vůbec tak snadný jako třeba u osobního domácího počítače. Microsoft říká, že se zákazníkům zavázal Internet Explorer 6 coby součást velmi oblíbených Windows XP podporovat po celou dobu jejich životního cyklu a tomuto slibu hodlá dostát.

Internet Explorer 6 je bezesporu zastaralý prohlížeč. Třeba už jen z toho pohledu, že se dočkal dvou nástupnických verzí. Z dnešního pohledu je i jeho funkční výbava žalostná, stejně tak z hlediska zabezpečení na tom není zrovna nejlépe. Často bývá označován za brzdu vývoje webu, protože nepodporuje moderní webové technologie, ovšem kvůli jeho tržnímu podílu jej zatím nelze zcela ignorovat. Stále má řadu uživatelů, na které je třeba brát ohled. Objevují se tak všelijaké pokusy o odliv uživatelů k novějším verzím nebo alternativním prohlížečům. Jde třeba o informační kampaně různých serverů nebo svérázný návrh universální CSS šablony.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).