Hlavní navigace

Microsoft potvrzuje: falešné antiviry stále aktivní hrozbou

Jiří Macich ml.

Microsoft potvrzuje, že tzv. falešné či podvodné antiviry jsou skutečně závažný problém. Spolu s pravidelnou porcí záplat v listopadu uvolnil také aktualizovanou verzi Nástroje pro odstranění škodlivého softwaru, která přinesla obranu právě proti malwarové rodině Win32/FakeSecSen, která tzv. falešné antiviry také zastupuje. Nová verze bezpečnostní utility se distribuovala a spouštěla prostřednictvím služby Windows Update a již statistika za první týden ukázala, že infekce Win32/FakeSecSen byla…

Microsoft potvrzuje, že tzv. falešné či podvodné antiviry jsou skutečně závažný problém. Spolu s pravidelnou porcí záplat v listopadu uvolnil také aktualizovanou verzi Nástroje pro odstranění škodlivého softwaru, která přinesla obranu právě proti malwarové rodině Win32/FakeSecSen, která tzv. falešné antiviry také zastupuje. Nová verze bezpečnostní utility se distribuovala a spouštěla prostřednictvím služby Windows Update a již statistika za první týden ukázala, že infekce Win32/FakeSecSen byla detekována téměř na milionu z prověřovaných počítačů.

Falešné antiviry se chovají tak, že uživatele na napadeném počítači zahltí množstvím obtěžujících vyskakovacích oken a nutí ho koupit drahý antivirový program, který by jej měl problémů zbavit. Podvodníci si tak přijdou na nemalou částku. Jako jedny z prvních na rozmach této formy internetových podvodů upozornily laboratoře PandaLabs. Následně například i statistiky společnosti Eset potvrdily, že tento typ infekce a podvodů obtěžuje i české uživatele. (Security World)

Našli jste v článku chybu?