Hlavní navigace

Microsoft představil Silverlight 3 Beta

19. 3. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na konferenci MIX09 pro webové vývojáře byla oficiálně představena betaverze třetí generace technologie Microsoft Silverlight. Zájemci již mohou stahovat. Novinkami vývojáři nešetřili – je jich na pět desítek. Z těch hlavních můžeme jmenovat třeba podporu kodeku H.264 a tedy i videa ve vysokém rozlišení a to i ve fullscreenu. Aplikace lze nyní spouštět i mimo webový prohlížeč, čímž Microsoft do značné míry odpovídá na Adobe AIR.

Na konferenci MIX09 pro webové vývojáře byla oficiálně představena betaverze třetí generace technologie Microsoft Silverlight. Zájemci již mohou stahovat. Novinkami vývojáři nešetřili – je jich na pět desítek. Z těch hlavních můžeme jmenovat třeba podporu kodeku H.264 a tedy i videa ve vysokém rozlišení a to i ve fullscreenu. Aplikace lze nyní spouštět i mimo webový prohlížeč, čímž Microsoft do značné míry odpovídá na Adobe AIR.

MMF24

K dalším novinkám patří přes šedesát nových plně přizpůsobitelných ovládacích prvků, rozšířená podpora 3D grafiky a podpora PixelShader efektů, nové efekty pro animace, výrazně vylepšený výkon renderování grfiky i textu, nové API pro bitmapy, možnost skinování aplikací, podpora optimalizace pro vyhledávače a různé drobnosti týkající se přístupnosti vytvářených aplikací.

Expression Blend 3 přidává podporu importu podkladů z programů Adobe Photoshop a Adobe Illustrator. Vyšla také preview verze nástroje Eclipse4SL, který umožní uživatelům Mac OS X vyvíjet aplikace pro Silverlight v prostředí Eclipse. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).