Hlavní navigace

Microsoft bude vyrábět dotykové displeje s úhlopříčkou 82 palců

4. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sjednocená Windows pro všechna zařízení, důraz na cloud, propuštění 18 tisíc lidí. To je jen část novinek, které letos přichází z Redmondu. Může za to především nové vedení.

Sotva Steve Ballmer vytáhl paty a začal motivovat svůj basketbalový tým, přišel Microsoft pod vedením indickým manažerem Satyou Nadellou s další novinkou. Dva roky poté, co si firma pořídila společnost Perceptive Pixel, se začíná mluvit o obrovských dotykových displejích s logem Microsoftu. 

Na konferenci Australia Wednesday to podle serveru VentureBeat prozradil bývalý šéf Nokie Steven Elop, který dnes v Redmondu funguje jako viceprezident pro zařízení. 

Důvod, proč příchod velkých multimediálních displejů trval tak dlouho, byla cena, za kterou Perceptive Pixel své modely prodával. Pětasedmdesát tisíc dolarů je přeci jenom trochu moc. Microsoft se je bude podle Elopa snažit zlevnit. 

ICTZ23

Zároveň v době, kdy Microsoft firmu kupoval, žil ještě v představě, že velké dotykové displeje budou použitelné ve firemních zasedačkách a výrazně zlepší spolupráci. Snažil se displej propojit se Skypem, OneNotem a dalšími službami. Loňská reorganizace ale přesunula projekt z firemního byznysu pod Elopa, který s ním chce zacházet jako s jakýmkoliv kusem hardware. 

Velké displeje jsou tak v podstatě jen dalším koncovým zařízením, na kterém poběží Windows a aplikace pro ně napsané. Jsou tak dalším potvrzení iniciativy One Windows. Zároveň Microsoft očekává, že jim cestu pomůže prošlapat i Apple, který připravuje obří iPad. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.