Hlavní navigace

Microsoft připravuje zdarma online verzi balíku Office

14. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Google Docs dostane konkurenci. Microsoft chystá online verzi balíku Office a to zdarma. K dispozici by měla být z kraje příštího roku. Společnost to oznámila při příležitosti představení balíku Office 2010. Jak bude online aplikace vypadat a co všechno umožní, se příliš neví, očekává se, že bude podobná Google Docs. Zdroj: LA Times. Řada analytiků ovšem míní, že Microsoftu by také prospěla užší integrace standardního Office s webem, například možnost ukládat a sdílet dokumenty přes webovou…

Google Docs dostane konkurenci. Microsoft chystá online verzi balíku Office a to zdarma. K dispozici by měla být z kraje příštího roku. Společnost to oznámila při příležitosti představení balíku Office 2010. Jak bude online aplikace vypadat a co všechno umožní, se příliš neví, očekává se, že bude podobná Google Docs. Zdroj: LA Times. Řada analytiků ovšem míní, že Microsoftu by také prospěla užší integrace standardního Office s webem, například možnost ukládat a sdílet dokumenty přes webovou službu bez nutnosti instalace Sharepointu – tedy zpracovávat text v klientském software, ale sdílet jej s ostatními přes službu podobnou Google Docs.

Další výtkou analytiků je fakt, že z prodeje Office Microsoft realizuje velkou část svých zisků a představením online verze by je mohl „kanibalizovat“. Za první tři čtvrletí finančního roku 2009 (ten se u MS nekryje s kalendářním) vykázal Microsoft zisk z prodeje Office přes 9 miliard dolarů a je tedy, z čeho si uloupnout. 80% kancelářských balíků v USA firmách je právě Office. Proti tomu stojí argument, že online aplikace slouží opravdu spíše ke sdílení dokumentu a běžný postup je: vytvořit ho v nativním klientovi, uplouadnout do Google Docs a poslat odkazy kolegům. Z čehož by Microsoft možná rád vyřadil onen Google Docs. Aby mu to nebylo líto, Google by zase na oplátku rád vyřadil Windows a Office svou nedávno představenou kombinací Google Chrome operačního systému, prohlížeče a nabídky Docs aplikací.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).