Hlavní navigace

Microsoft připravuje zdarma online verzi balíku Office

Patrick Zandl

Google Docs dostane konkurenci. Microsoft chystá online verzi balíku Office a to zdarma. K dispozici by měla být z kraje příštího roku. Společnost to oznámila při příležitosti představení balíku Office 2010. Jak bude online aplikace vypadat a co všechno umožní, se příliš neví, očekává se, že bude podobná Google Docs. Zdroj: LA Times. Řada analytiků ovšem míní, že Microsoftu by také prospěla užší integrace standardního Office s webem, například možnost ukládat a sdílet dokumenty přes webovou…

Google Docs dostane konkurenci. Microsoft chystá online verzi balíku Office a to zdarma. K dispozici by měla být z kraje příštího roku. Společnost to oznámila při příležitosti představení balíku Office 2010. Jak bude online aplikace vypadat a co všechno umožní, se příliš neví, očekává se, že bude podobná Google Docs. Zdroj: LA Times. Řada analytiků ovšem míní, že Microsoftu by také prospěla užší integrace standardního Office s webem, například možnost ukládat a sdílet dokumenty přes webovou službu bez nutnosti instalace Sharepointu – tedy zpracovávat text v klientském software, ale sdílet jej s ostatními přes službu podobnou Google Docs.

Další výtkou analytiků je fakt, že z prodeje Office Microsoft realizuje velkou část svých zisků a představením online verze by je mohl „kanibalizovat“. Za první tři čtvrletí finančního roku 2009 (ten se u MS nekryje s kalendářním) vykázal Microsoft zisk z prodeje Office přes 9 miliard dolarů a je tedy, z čeho si uloupnout. 80% kancelářských balíků v USA firmách je právě Office. Proti tomu stojí argument, že online aplikace slouží opravdu spíše ke sdílení dokumentu a běžný postup je: vytvořit ho v nativním klientovi, uplouadnout do Google Docs a poslat odkazy kolegům. Z čehož by Microsoft možná rád vyřadil onen Google Docs. Aby mu to nebylo líto, Google by zase na oplátku rád vyřadil Windows a Office svou nedávno představenou kombinací Google Chrome operačního systému, prohlížeče a nabídky Docs aplikací.

Našli jste v článku chybu?
15. 7. 2009 7:45
VfB (neregistrovaný)
tak to jsou většina lidí magoři, nevím jest-li jste zkoušel ty prohlížeče ale ani ty přímo od MS jen malinko složitější dokumenty zobrazují nekorektně, navíc to spousta lidí neřeší, přijde jim dokument v nové verzi docu, tak se optají kolegů, zda jim to nepřeuloží a pokud to nejde řešit takto, tak buď legálně nebo jinak sosnou novou verzi Office, určitě se nebudou snažit učit klienta ukládat dokumenty ve straší verzi doc-u (tedy pokud to není nějaký kamarád)
15. 7. 2009 8:50
Lol Phirae (neregistrovaný)
Ano, zkousel, zobrazuje to dokumenty naprosto bez problemu. Po nainstalovani Microsoft Office Compatibility Pack for Word, Excel, and PowerPoint 2007 File Formats pak vcetne MS-OOXML (tedy nativni soubory z Office 2007). Takze asi ano, vetsina lidi ve vasem okoli jsou bud magori, nebo managori.