Hlavní navigace

Microsoft příští týden představí Windows Phone 7, Samsung končí se Symbianem

6. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Už v pondělí 11. října 2010 oficiálně představí Microsoft svůj nový mobilní systém Windows Phone 7, který jej má katapultovat mezi mobilní elitu. Alespoň to si zřejmě šéfové v Microsoftu přejí a proto Windows Phone 7 je úplně nový systém, který má s Windows Mobile 6.5 a staršími společného snad jedině tvůrce. Zvěsti o přístrojích s Windows Phone 7 jsou prozatím převážně neoficiální, takže si širší veřejnost na potvrzené informace bude muset ještě několik dnů počkat. Microsoftu nezbývá než…

Už v pondělí 11. října 2010 oficiálně představí Microsoft svůj nový mobilní systém Windows Phone 7, který jej má katapultovat mezi mobilní elitu. Alespoň to si zřejmě šéfové v Microsoftu přejí a proto Windows Phone 7 je úplně nový systém, který má s Windows Mobile 6.5 a staršími společného snad jedině tvůrce. Zvěsti o přístrojích s Windows Phone 7 jsou prozatím převážně neoficiální, takže si širší veřejnost na potvrzené informace bude muset ještě několik dnů počkat. Microsoftu nezbývá než doufat, že jeho nová mobilní platforma dopadne lépe než telefony KIN One a KIN Two. (Yahoo News)

Na poli mobilních systémů je ovšem rušno i bez intervencí Microsoftu. Symbian totiž zřejmě přichází o další firmu, která se k němu hlásila. Samsung oznámil vývojářům aplikací pro Symbian, že končí s poskytováním podpory při vývoji aplikací pro tento systém. Symbian Lab.dev hodlá Samsung uzavřít už k 29. říjnu 2010. Fórum pro vývojáře uzavře své brány předposlední den tohoto roku. Samsung se zřejmě chce zaměřit na Android a vlastní platformu Bada. (SamsungMobile­.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.