Hlavní navigace

Microsoft prodal 150 milionů licencí Windows 7

24. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft oznámil, že prodal již 150 milionů licencí Windows 7, svého nejnovějšího operačního systému pro osobní počítače, který se začal prodávat teprve loni v říjnu. Pokoření hranice 100 milionů podaných licencí přišlo v květnu, takže prodejnost Windows 7 zatím neztrácí dech. Zástupci Microsoftu se již dříve nechali slyšet, že by rádi do konce roku prodali 300 milionů licencí. Ještě před několika měsíci se tento plán dal hodnotit jako možná až přehnaně ambiciózní, ale teď máme zhruba polovinu…

Microsoft oznámil, že prodal již 150 milionů licencí Windows 7, svého nejnovějšího operačního systému pro osobní počítače, který se začal prodávat teprve loni v říjnu. Pokoření hranice 100 milionů podaných licencí přišlo v květnu, takže prodejnost Windows 7 zatím neztrácí dech. Zástupci Microsoftu se již dříve nechali slyšet, že by rádi do konce roku prodali 300 milionů licencí. Ještě před několika měsíci se tento plán dal hodnotit jako možná až přehnaně ambiciózní, ale teď máme zhruba polovinu roku a jeho půlka je již splněna. Navíc je na obzoru ještě předvánoční nákupní sezóna.

S počtem prodaných licencí se zvyšuje i podíl Windows 7 na trhu. Podle statistik Net Applications si z květnového tržního koláče ukousla 12,68 procenta, což znamená nárůst o procentní bod během jednoho měsíce. Brzy tak zřejmě Windows 7 předskočí Windows Vista, jejichž květnový podíl činil 15,25 procenta a od uvedení Windows 7 kontinuálně klesá. Totéž platí i o Windows XP, jejichž tržní podíl ve statistikách společnosti Net Applications ovšem klesá dlouhodoběji. Meziročně si Windows XP pohoršila zhruba o deset procentních bodů. S květnovým podílem 62,55 procenta ovšem nadále zůstávají tržní jedničkou. (Blogging Windows)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).