Hlavní navigace

Microsoft prý chystá nový systém pro korporátní sféru

Jiří Macich ml.

J.T. Wang, šéf známého výrobce počítačů Acer, se včera při příležitosti uvádění Windows 7 na trh nechal slyšet, že Microsoft prý připravuje nový operační systém zaměřený na korporátní klientelu. J.T. Wang prý netuší, kdy se nový systém objeví na trhu nebo bude představen, ale Microsoft už prý pracuje na jeho návrhu. Stojí za připomenutí, že jedny z prvních seriózních informací o přípravách Windows 7 pustil do světa právě šéf Aceru. Neupřesnil ale, čím konkrétně by eventuální nový systém měl být…

J.T. Wang, šéf známého výrobce počítačů Acer, se včera při příležitosti uvádění Windows 7 na trh nechal slyšet, že Microsoft prý připravuje nový operační systém zaměřený na korporátní klientelu. J.T. Wang prý netuší, kdy se nový systém objeví na trhu nebo bude představen, ale Microsoft už prý pracuje na jeho návrhu. Stojí za připomenutí, že jedny z prvních seriózních informací o přípravách Windows 7 pustil do světa právě šéf Aceru. Neupřesnil ale, čím konkrétně by eventuální nový systém měl být zaměřen na korporátní sféru. Na tu se zaměřují samozřejmě i Windows 7. Pro firmy jsou k dispozici edice Professional a Ultimate. Pro větší korporace pak edice Enterprise.

Internetem se šíří i další spekulace o budoucnosti operačních systémů od Microsoftu. Jedna například hovoří o tom, že nástupce Windows 7 nabídne již 128bitovou architekturu. Microsoft se však oficiálně k budoucnosti svých systémů v tuto chvíli nevyjadřuje. Žádné plány, se kterými by se redmondský softwarový gigant chtěl pochlubit veřejnosti, prý neexistují. Marketingově se momentálně maximálně soustředí na Windows 7, která byla včera za velké pozornosti médií uvedena na trh. (IT News)

Našli jste v článku chybu?
25. 10. 2009 20:46
Ano, konkrétně maf ve větě: "Dulezite je, ze Ti co tomu nerozumi si reknout "hmm, ten Microsoft, ten je ale dobry, oni uz budou mit 128 bitu" a koupi jejich akcie." Navíc je to irelevantní otázka, každé dítě starší deseti let (beru si rezervu...) ví, že 64 < 128.
25. 10. 2009 16:54
uživatel si přál zůstat v anonymitě
jsem stejne neprihlasen jako vy (a mam prave vymazane cookies, takze i skripty lupy si nemuzou vzit moje username, ale uznavam, ze mam radsi anonymitu) takze nevim, jestli jste ten stoural,ktery tu bezne vystupuje jako stoural.... auto jsem si koupil podle kriterii, ktere se prubezne vyjevily podle pozadavku rodiny (manzelka, syn) nevidel? dokazu si predstavit situaci, kdy je prodejce schopen v ramci kseftu presvedcit bfu, ze si musi koupit "jinou dalsi lepsi" architekturu netli ma t…