Hlavní navigace

Microsoft prý chystá nový systém pro korporátní sféru

23. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

J.T. Wang, šéf známého výrobce počítačů Acer, se včera při příležitosti uvádění Windows 7 na trh nechal slyšet, že Microsoft prý připravuje nový operační systém zaměřený na korporátní klientelu. J.T. Wang prý netuší, kdy se nový systém objeví na trhu nebo bude představen, ale Microsoft už prý pracuje na jeho návrhu. Stojí za připomenutí, že jedny z prvních seriózních informací o přípravách Windows 7 pustil do světa právě šéf Aceru. Neupřesnil ale, čím konkrétně by eventuální nový systém měl být…

J.T. Wang, šéf známého výrobce počítačů Acer, se včera při příležitosti uvádění Windows 7 na trh nechal slyšet, že Microsoft prý připravuje nový operační systém zaměřený na korporátní klientelu. J.T. Wang prý netuší, kdy se nový systém objeví na trhu nebo bude představen, ale Microsoft už prý pracuje na jeho návrhu. Stojí za připomenutí, že jedny z prvních seriózních informací o přípravách Windows 7 pustil do světa právě šéf Aceru. Neupřesnil ale, čím konkrétně by eventuální nový systém měl být zaměřen na korporátní sféru. Na tu se zaměřují samozřejmě i Windows 7. Pro firmy jsou k dispozici edice Professional a Ultimate. Pro větší korporace pak edice Enterprise.

Internetem se šíří i další spekulace o budoucnosti operačních systémů od Microsoftu. Jedna například hovoří o tom, že nástupce Windows 7 nabídne již 128bitovou architekturu. Microsoft se však oficiálně k budoucnosti svých systémů v tuto chvíli nevyjadřuje. Žádné plány, se kterými by se redmondský softwarový gigant chtěl pochlubit veřejnosti, prý neexistují. Marketingově se momentálně maximálně soustředí na Windows 7, která byla včera za velké pozornosti médií uvedena na trh. (IT News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).