Hlavní navigace

Microsoft se chválí: úspěšně zasahujeme proti prodejcům nelegálního softwaru

Jiří Macich ml.

Český Microsoft se neváhal pochválit, jak se mu daří bojovat s prodejci pirátských verzí jeho softwaru. V současné době Microsoft aktivně vede trestní řízení v téměř 90 případech nelegálního kopírování nebo šíření softwaru. Jenom za posledních 9 měsíců došlo k 20 policejním prohlídkám bytových či nebytových prostor, 8 mimosoudním vyrovnáním a rozsudek či trestní příkaz byl vydán v rámci 10 soudních řízení píše se v tiskové zprávě. Každopádně prodejci pirátského softwaru, kteří velmi často svůj…

Český Microsoft se neváhal pochválit, jak se mu daří bojovat s prodejci pirátských verzí jeho softwaru. V současné době Microsoft aktivně vede trestní řízení v téměř 90 případech nelegálního kopírování nebo šíření softwaru. Jenom za posledních 9 měsíců došlo k 20 policejním prohlídkám bytových či nebytových prostor, 8 mimosoudním vyrovnáním a rozsudek či trestní příkaz byl vydán v rámci 10 soudních řízení píše se v tiskové zprávě. Každopádně prodejci pirátského softwaru, kteří velmi často svůj sortiment vydávají za legální a nechají si za něj dobře zaplatit, jsou reálný problém.

Microsoft to dokladuje na příkladu jedné základní školy z Pardubického kraje. Vedení školy až při interním auditu zjistilo, že jí prodejce dodal spolu s novými počítači i nelegální kopie softwaru. V průběhu policejního šetření pak prý bylo objeveno dalších osm podvedených zákazníků, z toho tři školy. Dotyčný prodejce byl pardubickým okresním soudem odsouzen k podmíněnému desetiměsíčnímu trestu a pokutě ve výši 60 tisíc korun. Zajímavé ovšem je, že ve všech Microsoftem vzpomínaných případech padly pouze podmínečné tresty v řádku měsíců.

Našli jste v článku chybu?
15. 5. 2009 15:27
Piki (neregistrovaný)
když si někdo něco nainstaluje, tak podmínka nebo pokuta: ano. Ale když to někdo úmyslně prodává ve velkým, tak 60.000 pokuty je směšný.
17. 5. 2009 2:33
Ono je to spíš tak že si to celé MS vymyslel a tím nízkým trestem chce vzkázat: Nebojte se někoho prásknout, dostane podmínku. Nemusíte si dělat výčitky že někoho dostanete do vězení. Jinak ale samozřejmě jestli někdo prodává pirátské kopie, tak ten přes prsty zaslouží.