Hlavní navigace

Microsoft se prý chystá výrazně zlevnit Windows 8.1 pro výrobce hardwaru

2. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle agentury Bloomberg by se sleva ve výši 70 % měla vztahovat na zařízení s cenou do 250 dolarů. Podle analytiků motivátorem může být Chrome OS, ale především zájem o trh s tablety.

Agentura Bloomberg přinesla informaci, že se Microsoft chystá pro hardwarové výrobce razantně snížit licenční poplatky za Windows 8.1. Údajně o 70 %. Bloomberg se odvolává na své zdroje, které si přejí zůstat anonymní. Prozatím prý totiž mělo jít o striktně interní informaci, kterou ale zjevně někdo z Microsoftu vynesl. Tedy pokud se zakládá na pravdě.

Bloomberg tvrdí, že Microsoft poskytne slevu ve výši 70 % na licence Windows 8.1 pro zařízení s koncovou cenou do 250 dolarů. Jiný faktor by na poskytnutí slevy neměl mít vliv. Pouze cena. Proč právě 250 dolarů? Podle analytiků se chce Microsoft dostat více do hry na trhu tabletů a upevnit si pozici v segmentu levných přenosných počítačů.

KL24

Chromebooky s Chrome OS z dílny Googlu údajně tvoří bezmála třetinu přenosných počítačů prodaných na americkém trhu v cenové kategorii do 300 dolarů. „Konkurence Chromebooků sice může být motivátorem, tím skutečným je ale segment tabletů,“ uvedl analytik Ross Rubin ze společnosti Reticle Research pro agenturu Bloomberg.

Nebylo by to poprvé, co se Microsoft snaží slevovými nabídkami prosadit se svou platformou v novém tržním segmentu. Svého času například výrobcům tehdy populárních netbooků nabídl levně Windows XP a později Windows 7. De facto tak zabránil výraznějšímu nástupu Linuxu na netboocích, jejichž módní vlnu Microsoft s Windows Vista nedokázal zachytit.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).