Hlavní navigace

Chrome OS

Android zřejmě míří na notebooky a s Chrome OS to moc nesouvisí

Možná už napřesrok představí Google verzi Androidu pro plnohodnotné notebooky. Ale s chromebooky proto neskončí — jejich nabídka se naopak rozšíří.

Doba čtení: 4 minuty

Upozornění už vám mohou posílat i weby, dokonce i když je nemáte otevřené

S první implementací „push notifications“ přichází Google Chrome 42, a to na Androidu i v počítačích.

Doba čtení: 5 minut

Skype přijde s novou verzí pro Linux s podporou skupinových videohovorů

Kromě chystané významné aktualizace klienta pro Linux k dalším novinkám patří instant-messaging pod Chrome OS či již dříve slibovaný multitasking na konzoli Xbox One.

Doba čtení: 1 minuta

Google Drive výrazně zlevňuje, například kapacitu 1 TB nabízí za 9,99 USD měsíčně

Přehlednější nabídka tarifů, výrazně nižší ceny a navýšení maximálně dostupné kapacity. To jsou změny, se kterými přichází zhruba dva roky po svém spuštění úložiště Google Drive.

Doba čtení: 1 minuta

Microsoft prý „Windows 8.1 with Bing“ poskytne zdarma výrobcům počítačů

Microsoft údajně výrobcům levných zařízení nabídne Windows 8.1 zdarma, když ponechají výchozím vyhledávačem zatím nepříliš úspěšný Bing. Několik much jednou ranou?

Doba čtení: 1 minuta

Microsoft se prý chystá výrazně zlevnit Windows 8.1 pro výrobce hardwaru

Podle agentury Bloomberg by se sleva ve výši 70 % měla vztahovat na zařízení s cenou do 250 dolarů. Podle analytiků motivátorem může být Chrome OS, ale především zájem o trh s tablety.

Doba čtení: 1 minuta

Chrome OS ve firmách? Pomoci mají cloudové technologie od VMware

Google a VMware hodlají využít konceptu desktop jako služba (DaaS). Z cloudu tak uživatelé Chrome OS budou moci používat třeba Microsoft Office a další software pro Windows.

Doba čtení: 1 minuta

Chrome OS míří do stolních počítačů, v březnu Asus uvede svůj Chromebox

Po all-in-one počítači LG Chromabase byl odhalen miniaturní Asus Chromebox. K dispozici bude i s procesorem Intel Core i7, 4 GB RAM, SSD diskem a kvartetem portů USB 3.0.

6. 2. 2014 18:55
Doba čtení: 1 minuta

Google Cloud Print: snadný tisk z mobilu, tabletu i počítače na libovolné tiskárně

Za poslední rok služba Google Cloud Print hodně vyzrála. Nyní představuje zřejmě nejjednodušší řešení tisku z mobilních zařízení s Androidem. Pro Google má strategický význam.

Doba čtení: 9 minut

Google odhalil nový Nexus 7, Android 4.3 a ChromeCast

Firma Google dnes představila několik novinek. Inovovaný sedmipalcový tablet Nexus 7, novou verzi operačního systému Android a hardwarovou klíčenku pro přehrávání obsahu ChromeCast.

Doba čtení: 4 minuty

Microsoft zvýší své příjmy z Androidu, uzavřel licenční dohodu s ZTE

Čínský výrobce smartphonů a tabletu ZTE prodepsal patentovou smlouvu s firmou Microsoft. Bude tak zřejmě platit softwarovému gigantu za každý vyrobený mobil s Androidem.

Doba čtení: 1 minuta

Android přebírá šéf Chrome, Sundar Pichai. Andy Rubin končí.

Možná se skutečně naplňují některé vize, které předpovídaly, že jednoho dne se Chrome (OS) a Android „nějak“ spojí. A možná vytvoří něco jiného, než na co jsem doposud byli zvyklí.

Doba čtení: 2 minuty

Samsung má nový Chromebox (co ani nevypadá jako něco od Apple)

Nový Series 3 Chromebox od Samsungu je „uvnitř“ prakticky totožný jako předchozí Chromebox (uvedený loni v květnu) – podstatná změna je vzhled. Ten, dalo by se řící kupodivu, nevypadá jako něco od Apple. Připomeňme, že Chromebox je desktopový stroj, který používá operační systém od Google – Google Chrome OS. Mimo to ještě existují Chromebook-y – notebooky vybavené Chrome OS.

Doba čtení: do minuty

Notebook za 249 dolarů? Nový Chromebook od Google a Samsungu

Google včera, vedle nepříznivých finančních výs­ledků, oznámil i nový (Google) Samsung Chromebook. Na rozdíl od předchozích pokusů tahle novinka vypadá použitelněji a profesionálněji a výrobcem je Samsung. A velmi zajímavým parametrem je hlavně cena – 249 dolarů. K dispozici v online obchodech, ale prozatím pouze pro USA a Velkou Británii a se statusem „předobjednávky“. Dodávky by ale měly být zahájeny již příští týden.

Doba čtení: 1 minuta

Nové chromebooky, lepší ochrana před šmírováním a další novinky ze světa prohlížečů

Google Chrome si zkusil roli tržní jedničky, Microsoft sepsul statistiky, Firefox přinese bezpečnější vyhledávání na webu, AVG má bič na monitorovací systémy a Samsung dává další šanci Chrome OS.

29. 3. 2012 6:25
Doba čtení: 8 minut

Bídný prodej Chromebooků, 64bitová Opera a další pozoruhodnosti

Netbooky s Chrome OS se podle indicií neprodávají dobře. Google přesto pokračuje ve vývoji. Spolu s prohlížečem Google Chrome 16 vydal i aktualizaci systému. Novinky slibuje i Opera 12 a Firefox 11.

Doba čtení: 5 minut

Chrombooky a Google Chrome OS udělají z vlastnictví cloud

Na letošní konferenci I/O předvedl Google konečně finální prodejní verze netbooků vybavených Chrome OS. Může s Chromebooky uspět?

Doba čtení: 6 minut