Hlavní navigace

Microsoft se stává členem pracovní skupiny SVG při W3C

6. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft oznámil, že se připojuje k pracovní skupině SVG při W3C. Jak známo, SVG (Scalable Vector Graphics) je vektorový grafický formát využívají XML. Už řadu let se mu přisuzuje velký potenciál a světlá budoucnost zejména v oblasti webové grafiky. Faktem ale je, že jeho masivnímu rozšíření zatím brání chybějící podpora v prohlížeči Internet Explorer. Nepřišla s ní ani zatím poslední osmá generace, která obecně vylepšila podporu webových standardů a technologií. Právě vstup Microsoftu do…

Microsoft oznámil, že se připojuje k pracovní skupině SVG při W3C. Jak známo, SVG (Scalable Vector Graphics) je vektorový grafický formát využívají XML. Už řadu let se mu přisuzuje velký potenciál a světlá budoucnost zejména v oblasti webové grafiky. Faktem ale je, že jeho masivnímu rozšíření zatím brání chybějící podpora v prohlížeči Internet Explorer. Nepřišla s ní ani zatím poslední osmá generace, která obecně vylepšila podporu webových standardů a technologií. Právě vstup Microsoftu do pracovní skupiny SVG při W3C by ale mohl znamenat obrat k lepšímu.

Před rokem se objevila informace, že podpora SVG je pravděpodobná „až“ u Internet Exploreru 9. Na něm Microsoft nyní pracuje, ovšem podpora SVG zatím na seznamu prvních prezentovaných novinek není uvedena. Podrobnosti o prozatím nastíněných novinkách se můžete dočíst v našem dřívějším článku Představený Internet Explorer 9: o rychlosti a standardech. Microsoft se v poslední době k podpoře SVG v Internet Exploreru 9 nevyjádřil, ale její absence by byla překvapením. (IEBlog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).