Hlavní navigace

Microsoft SQL Server 2008 míří do výroby

Jiří Macich ml.

Microsoft uvolnil do výroby SQL Server 2008 a už teď redmondský softwarový gigant hlásí, že o jeho nový produkt je zájem. S více než 450 000 zákazníky a partnery, kteří si doposud stáhli testovací verzi tohoto produktu, více než 75 rozsáhlými aplikacemi v produkčním prostředí a více než 1 350 aplikacemi na platformě SQL Server 2008, vyvíjenými téměř 1 000 výrobci nezávislého softwaru (ISV), je zřejmé, že zájem zákazníků a partnerů o tento produkt je skutečně obrovský, říká Michal Hroch,…

Doba čtení: 1 minuta

Microsoft uvolnil do výroby SQL Server 2008 a už teď redmondský softwarový gigant hlásí, že o jeho nový produkt je zájem. S více než 450 000 zákazníky a partnery, kteří si doposud stáhli testovací verzi tohoto produktu, více než 75 rozsáhlými aplikacemi v produkčním prostředí a více než 1 350 aplikacemi na platformě SQL Server 2008, vyvíjenými téměř 1 000 výrobci nezávislého softwaru (ISV), je zřejmé, že zájem zákazníků a partnerů o tento produkt je skutečně obrovský, říká Michal Hroch, produktový manažer serverové divize společnosti Microsoft v České republice.

SQL Server 2008 patří spolu s již uvedenými produkty Windows Server 2008 a Visual Studio 2008 do pro Microsoft klíčové softwarové řady. Na trh půjde v sedmi edicích včetně bezplatné edice Express, což je odlehčená varianta, která obsahuje základní databázové funkce.

SQL Server 2008 v edici Express je možné stáhnout již nyní z webu Microsoftu, kde jsou o novém SQL Serveru i další informace včetně přehledu novinek. Ostatní edice mohou v tomto okamžiku získat předplatitelé služeb MSDN a TechNet a z webu Microsoftu je také možné stáhnout trial verzi edice Enterprise na půl roku zdarma. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?