Hlavní navigace

Microsoft testuje dvě nové služby z rodiny Windows Live

27. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft rozšiřuje porfólio svých internetových služeb schovávajících se pod hlavičkou Windows Live. Do fáze poloveřejného testování vstoupily dvě novinky První se jmenuje Windows Live Folders a jde o online úložiště pro dokumenty poskytující zdarma kapacitu až 500MB. Betaverze omezená jen na vybrané uživatele nabízí ukládání soukromých souborů, veřejných souborů dostupných komukoliv a souborů pro určitou uživatelskou skupinu. Už dříve se spekulovalo, že Microsoft představí v rámci placeného…

Microsoft rozšiřuje porfólio svých internetových služeb schovávajících se pod hlavičkou Windows Live. Do fáze poloveřejného testování vstoupily dvě novinky První se jmenuje Windows Live Folders a jde o online úložiště pro dokumenty poskytující zdarma kapacitu až 500MB. Betaverze omezená jen na vybrané uživatele nabízí ukládání soukromých souborů, veřejných souborů dostupných komukoliv a souborů pro určitou uživatelskou skupinu. Už dříve se spekulovalo, že Microsoft představí v rámci placeného programu Windows Live Office obdobu služby iDisk z balíčku .Mac od Applu.

Druhá testovaná služba nese název Windows Live Photo Gallery a má jít o rozšíření programu Windows Photogallery z výbavy Windows Vista. Zajímavé však je, že Microsoft hovoří i o podpoře Windows XP. Windows Live Photo Gallery bude usnadňovat sdílení, upravování, organizování a tisk fotografií. Zní vám to povědomě? Ano, Microsoft zřejmě chce konkurovat Googlu a jeho kombinaci desktopového programu Picasa a webové služby Picasa Web Albums. Microsoft slibuje i podporu fotoblogování na Windows Live Spaces, stejně jako Google propojuje program Picasa a systém Blogger.com, o kterém jsme nedávno psali. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).