Hlavní navigace

Microsoft testuje dvě nové služby z rodiny Windows Live

Jiří Macich ml.

Microsoft rozšiřuje porfólio svých internetových služeb schovávajících se pod hlavičkou Windows Live. Do fáze poloveřejného testování vstoupily dvě novinky První se jmenuje Windows Live Folders a jde o online úložiště pro dokumenty poskytující zdarma kapacitu až 500MB. Betaverze omezená jen na vybrané uživatele nabízí ukládání soukromých souborů, veřejných souborů dostupných komukoliv a souborů pro určitou uživatelskou skupinu. Už dříve se spekulovalo, že Microsoft představí v rámci placeného…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft rozšiřuje porfólio svých internetových služeb schovávajících se pod hlavičkou Windows Live. Do fáze poloveřejného testování vstoupily dvě novinky První se jmenuje Windows Live Folders a jde o online úložiště pro dokumenty poskytující zdarma kapacitu až 500MB. Betaverze omezená jen na vybrané uživatele nabízí ukládání soukromých souborů, veřejných souborů dostupných komukoliv a souborů pro určitou uživatelskou skupinu. Už dříve se spekulovalo, že Microsoft představí v rámci placeného programu Windows Live Office obdobu služby iDisk z balíčku .Mac od Applu.

Druhá testovaná služba nese název Windows Live Photo Gallery a má jít o rozšíření programu Windows Photogallery z výbavy Windows Vista. Zajímavé však je, že Microsoft hovoří i o podpoře Windows XP. Windows Live Photo Gallery bude usnadňovat sdílení, upravování, organizování a tisk fotografií. Zní vám to povědomě? Ano, Microsoft zřejmě chce konkurovat Googlu a jeho kombinaci desktopového programu Picasa a webové služby Picasa Web Albums. Microsoft slibuje i podporu fotoblogování na Windows Live Spaces, stejně jako Google propojuje program Picasa a systém Blogger.com, o kterém jsme nedávno psali. (Tisková zpráva)