Hlavní navigace

Microsoft testuje nové Bing Maps s konkurencí pro Street View

4. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft a Google si už nějaký čas na Internetu konkurují nejen v oblasti vyhledávačů, ale třeba i na poli mapových služeb. Microsoft nyní vyráží do boje se svým úhlavním internetovým konkurentem s novou verzí Bing Maps. Klasické Bing Maps využívají AJAX, ale nyní nově představená betaverze je založena na technologii Silverlight 3. Jako jednu z novinek přináší Streetside, což je odpověď na populární a hojně zmedializovanou funkci Street View u konkurenčních Google Maps. Microsoft však není v…

Microsoft a Google si už nějaký čas na Internetu konkurují nejen v oblasti vyhledávačů, ale třeba i na poli mapových služeb. Microsoft nyní vyráží do boje se svým úhlavním internetovým konkurentem s novou verzí Bing Maps. Klasické Bing Maps využívají AJAX, ale nyní nově představená betaverze je založena na technologii Silverlight 3. Jako jednu z novinek přináší Streetside, což je odpověď na populární a hojně zmedializovanou funkci Street View u konkurenčních Google Maps. Microsoft však není v oblasti virtuálních procházek po mapách úplným nováčkem. Už před dvěma a půl roky představil tuto službu v rámci preview verze na tehdejších Live Search Maps.

Nové Bing Maps přinášejí také jednodušší a pokročilejší navigaci. Mapou lze například otáčet. U zoomu je kromě klasického táhla nyní nově také pět tlačítek pro snazší přechod mezi různými úrovněmi zobrazení: sousedství, město, region, stát, svět. Zjednodušeno bylo i hledání cesty z bodu A do bodu B. Díky technologii Silverlight 3 bylo také vylepšeno zobrazení map v režimu Bird’s Eye. Přímo na Bing Maps je nyní k dispozici i Photosynth. Tento nástroj Microsoft představil loni v létě. Přímo součástí mapy je nově i Bing Local Search. Novinkou je také Application Gallery zjednodušující přístup k různým aplikacím třetích stran, které pracují s mapovými podklady z Bing Maps. (Bing Maps Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.