Hlavní navigace

Microsoft upozorňuje na falešný antivir Security Essentials 2010

1. 3. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft varuje před podvodným antivirovým programem Security Essentials 2010, který se evidentně snaží těžit ze zájmu o legitimní antivirový program Microsoft Security Essentials, jenž je pro domácnosti k dispozici zdarma a nedávno vyšla i jeho česká verze. S podvodným antivirem Security Essentials 2010 si zavlečete do systému trojského koně Win32/Fakeinit. Security Essentials 2010 se pak různými alarmujícími zprávami o existující infekci snaží uživatele donutit k zakoupení plné verze.…

Microsoft varuje před podvodným antivirovým programem Security Essentials 2010, který se evidentně snaží těžit ze zájmu o legitimní antivirový program Microsoft Security Essentials, jenž je pro domácnosti k dispozici zdarma a nedávno vyšla i jeho česká verze. S podvodným antivirem Security Essentials 2010 si zavlečete do systému trojského koně Win32/Fakeinit. Security Essentials 2010 se pak různými alarmujícími zprávami o existující infekci snaží uživatele donutit k zakoupení plné verze. Originální Microsoft Security Essentials je přitom zdarma.

Falešné nebo též podvodné antiviry nejsou nic nového pod sluncem. Je obvyklou praxí, že se snaží vydávat za některý z etablovaných produktů nebo využívají podobný název. David Wood z Microsoft Malware Protection Center se ironicky diví, že podvodníci nezačali bezplatného antiviru od Microsoftu zneužívat mnohem dříve. S falešnými antiviry jsou opravdu problémy. Inzerát na jeden takový pronikl do reklamního systému Google AdWords. K šíření je zneužíván i Twitter nebo Facebook. (MMPC – Threat Research & Response Blog)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.