Hlavní navigace

Microsoft upozorňuje na falešný antivir Security Essentials 2010

Jiří Macich ml.

Microsoft varuje před podvodným antivirovým programem Security Essentials 2010, který se evidentně snaží těžit ze zájmu o legitimní antivirový program Microsoft Security Essentials, jenž je pro domácnosti k dispozici zdarma a nedávno vyšla i jeho česká verze. S podvodným antivirem Security Essentials 2010 si zavlečete do systému trojského koně Win32/Fakeinit. Security Essentials 2010 se pak různými alarmujícími zprávami o existující infekci snaží uživatele donutit k zakoupení plné verze.…

Microsoft varuje před podvodným antivirovým programem Security Essentials 2010, který se evidentně snaží těžit ze zájmu o legitimní antivirový program Microsoft Security Essentials, jenž je pro domácnosti k dispozici zdarma a nedávno vyšla i jeho česká verze. S podvodným antivirem Security Essentials 2010 si zavlečete do systému trojského koně Win32/Fakeinit. Security Essentials 2010 se pak různými alarmujícími zprávami o existující infekci snaží uživatele donutit k zakoupení plné verze. Originální Microsoft Security Essentials je přitom zdarma.

Falešné nebo též podvodné antiviry nejsou nic nového pod sluncem. Je obvyklou praxí, že se snaží vydávat za některý z etablovaných produktů nebo využívají podobný název. David Wood z Microsoft Malware Protection Center se ironicky diví, že podvodníci nezačali bezplatného antiviru od Microsoftu zneužívat mnohem dříve. S falešnými antiviry jsou opravdu problémy. Inzerát na jeden takový pronikl do reklamního systému Google AdWords. K šíření je zneužíván i Twitter nebo Facebook. (MMPC – Threat Research & Response Blog)

Našli jste v článku chybu?
2. 3. 2010 21:53
Robert (neregistrovaný)
Chybí mi tu upozornění typu: "Proto vždy zkontrolujte digitální podpis, distribučního balíčku, aplikace"...
1. 3. 2010 14:09
Lukáš Křovák (Microsoft Č (neregistrovaný)
Microsoft Security Essentials (MSE) můžete použít v domácí kanceláři, tzn. scénář, kdy jako fyzická osoba podnikatel, používáte počítač doma a zároveň tam třeba vedete účetnictví/podnikatelskou agendu, můžete MSE použít. Předpoklad je, že máte legální systém Windows XP/Vista/7.