Hlavní navigace

Microsoft už prodal 100 milionů licencí Windows 7

4. 5. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft oznámil, že půl roku po uvedení Windows 7 na trh prodal na globální úrovni již přes 100 milionů licencí. Pozitivní přijetí Windows 7 je vidět i na českém trhu. Nejnovější operační systém Microsoftu je v současné době v České republice nainstalován již na více než desetině všech počítačů a rychlý přechod na Windows 7 je zřejmý i ze strany významných společností působících v oboru informačních technologií, tvrdí Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti…

Microsoft oznámil, že půl roku po uvedení Windows 7 na trh prodal na globální úrovni již přes 100 milionů licencí. Pozitivní přijetí Windows 7 je vidět i na českém trhu. Nejnovější operační systém Microsoftu je v současné době v České republice nainstalován již na více než desetině všech počítačů a rychlý přechod na Windows 7 je zřejmý i ze strany významných společností působících v oboru informačních technologií, tvrdí Lukáš Křovák, produktový manažer divize Windows Client společnosti Microsoft v České republice.

Microsoft hovoří o Windows 7 jako o nejrychleji prodávaném operačním systému historie. Při srovnání mediálních výstupů Microsoftu vychází, že za poslední dva měsíce prodal 10 milionů licencí, protože na konferenci CeBIT se hovořilo o 90 milionech prodaných licencí za čtyři měsíce od uvedení na trh. Microsoft by přitom rád prodal 300 milionů licencí do konce tohoto roku. To by ale tempo prodeje muselo nyní výrazně stoupnout. Podle analytiků to ale nemožné není. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.